Палас

  во

  Демир Исмаил, претседател на Европската ромска дијаспора „Асва“, во интервју за Пресинг ТВ го обвинува градоначалникот на општина Шуто Оризари, Курто Дудуш, ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Манчестер Јунајтед подготвува големи промени во екипата во летниот трансфер период. На многу фудбалери на Манчестер Јунајтед деновите во клубот им се одброени. ...
  сите 78 | | | веќе видена

  Демир Исмаил, претседател на Европската ромска дијаспора „Асва“ го обвинува градоначалникот на општина Шуто Оризари, Курто Дудуш, дека го нападнал за време на ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Демир Исмаил, претседател на Европската ромска дијаспора „Асва“ го обвинува градоначалникот на општина Шуто Оризари, Курто Дудуш, дека го нападнал за време на ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Демир Исмаил, претседател на Европската ромска дијаспора „Асва“, во интервју за Пресинг ТВ го обвинува градоначалникот на општина Шуто Оризари, Курто Дудуш, ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Поместениот старт на најавената „Ролер трка 2019“, наместо во 11 часот за еден час подоцна, предизвика сообраќаен метеж на сите околни сообраќајници близу ...
  сите 76 | | | веќе видена

  Манчестер Сити е домаќин на Тотенхем во реванш дуелот од ¼ финалето на Лигата на Шампиони. Спарси славеа со 1:0 во Лондон, но тоа не мора да значи ништо. Сити ...
  сите 76 | | | веќе видена

  Охрид, 16. април 2019 (ИНПРЕС) – За карактерните мани и доблести како пријател, за професионалните предизвици кои пред три декади од селото Битуше го доведоа ...
  сите 63 | | | веќе видена

  Учениците Давид Трајкоски и Бојан Седлоски од Средното крушевско училиште „Наум Наумовски Борче“ на меѓународниот натпревар за гастрономија во Хрватска освоија ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Учениците Давид Трајкоски и Бојан Седлоски од Средното крушевско училиште „Наум Наумовски Борче“ на меѓународниот натпревар за гастрономија во Хрватска освоија ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Учениците Давид Трајкоски и Бојан Седлоски од Средното крушевско училиште „Наум Наумовски Борче” на меѓународниот натпревар за гастрономија во Хрватска освоија ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Легендата на „црвените“, Џејми Карагер открива дека е голем фан на играта на Садио Мане, и вели дека Сенегалецот е поважен играч од Мо Салах во трката за ...
  сите 61 | | | веќе видена

  Манчестер сити е првиот тим од петте најсилни европски лиги кој оваа сезона успеа да стигне до 150 погодоци. „Граѓаните“ вчера го победија Кристал палас со ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Манчестер сити е првиот тим од петте најсилни европски лиги кој оваа сезона успеа да стигне до 150 погодоци. „Граѓаните“ попладнево го победија Кристал палас ...
  сите 13 | | | веќе видена