Палас

  во

  Најбогатиот српски бизнисмен Мирослав Мишковиќ на својата последна прес-конференција рече дека е повторно заинтересиран за инвестирање во Македонија по ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Чекањето од неколку дена некогаш се исплати доколку сте убедени дека имате добитна комбинација и правилен избор на типувани натпревари. Доказ за тоа е еден ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Како средношколец во Битола сирев на тромбон во училница со искршени прозорци на минус дваесет степни, а внатре се греевме со ќумбиња на ќумур, кажа за ...
  сите 155 | | | веќе видена

  Манчестер јунајтед победи со минимални 1:0 против Лестер во натпревар од петтото коло од англиската Премиер лига, одигран на стадионот „Олд Трафорд“. Иако без ...
  сите 146 | | | веќе видена

  Манчестер јунајтед победи со минимални 1:0 против Лестер во натпревар од петтото коло од англиската Премиер лига, одигран на стадионот „Олд Трафорд“. Иако без ...
  сите 146 | | | веќе видена

  Челси го победи Вулверхемптон со 5:2 и тоа на негов терен во меч во кој блескаше младиот напаѓач Тами Абрахам. Сезонава, англискиот напаѓач од натпревар на ...
  сите 33 | | | веќе видена

  Челси и Тотенхем забележаа убедливи победи во петтото коло во Премиер лигата, во кое Манчестер Јунајтед од белата точка ја прекинаа серијата од три натпревари ...
  сите 33 | | | веќе видена

  Челси и Тотенхем забележаа убедливи победи во петтото коло во Премиер лигата, во кое Манчестер Јунајтед од белата точка ја прекинаа серијата од три натпревари ...
  сите 33 | | | веќе видена

  Манчестер Јунајтед ја забележа втората победа во новата натпреварувачка сезона, и тоа на начин на кој претходно на двапати испушташе бодови во досегашните пет ...
  сите 33 | | | веќе видена

  Тами Абрахам е играчот кој го одбележа досегашниот дел од петото коло во англиската Премиер лига. Голгетерот на Челзи е најзаслужен за триумфот на лондонскиот ...
  сите 33 | | | веќе видена

  Манчестер Јунајтед конечно победи во Премиер-лигата, откако во 5. коло на домашен терен беше подобар од Лестер со 1-0. Стрелец на победничкиот погодок беше ...
  сите 33 | | | веќе видена

  Заха е под договор со Кристал Палас до 2023. година, тој стави јасно дознаење дека сака нов предизвик, но, тоа не се случи, за неуспехот на тоа поле прстот се ...
  сите 42 | | | веќе видена