Пајажина

  во

  Летото во југоисточен Бразил покрај зголемените температури донело и несекојдневен „дожд“ од пајаци. Жителите на руралната област во јужната федерална држава ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ Антонио Милошоски го коментира изгласувањето на уставнте измени со стихови од великиот Григор Прличев. Тога грмкиј плач народен небо ...
  сите 2 | | | веќе видена

  ПОВИК ОД МИТРОПОЛИТОТ ПОВАРДАРСКИ Г. АГАТАНГЕЛ Драги браќа и сестри, Македонци, Македонки и Македончиња! На неодамнешниот референдум, народот јасно го искажа ...
  | | веќе видена | слични

  Владиката на МПЦ Агатангел без трошка црковна дипломатија им порача на тие што вршат насилство врз послабите односно и на тие што ќе гласаат за промена на ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Повик до сите Македонци од Митрополитот г.Агатангел: Проклет нека биде и тој и сите негови потомци! Митрополитот Повардарски г.Агатангел денеска упати порака ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Повардарскиот митрополит Г. Агатангел со отворено писмо се обрати во пресрет на гласањето за уставните промени: „Драги браќа и сестри, Македонци, Македонки и ...
  сите 10 | | | веќе видена

  ПОВИК ОД МИТРОПОЛИТОТ ПОВАРДАРСКИ Г. АГАТАНГЕЛ Драги браќа и сестри, Македонци, Македонки и Македончиња! На неодамнешниот референдум, народот јасно го искажа ...
  сите 10 | | | веќе видена

  ПОВИК ОД МИТРОПОЛИТОТ ПОВАРДАРСКИ Г. АГАТАНГЕЛ Драги браќа и сестри, Македонци, Македонки и Македончиња! На неодамнешниот референдум, народот јасно го искажа ...
  сите 11 | | | веќе видена

  ПОВИК ОД МИТРОПОЛИТОТ ПОВАРДАРСКИ Г. АГАТАНГЕЛДраги браќа и сестри, Македонци, Македонки и Македончиња! На неодамнешниот референдум, народот јасно го искажа ...
  сите 12 | | | веќе видена

  ПОВИК ОД МИТРОПОЛИТОТ ПОВАРДАРСКИ Г. АГАТАНГЕЛ Драги браќа и сестри, Македонци, Македонки и Македончиња! На неодамнешниот референдум, народот јасно го искажа ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Митрополитот повардариски, Владиката Агатангел упати апел до граѓаните да го кренат својот глас против промена на името. „Драги браќа и сестри, Македонци, ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Митрополитот повардарски Г. Агатангел го повика сиот македонски народ, а посебно нашата македонска младина, без страв и одлучно да го кренат својот глас во ...
  сите 15 | | | веќе видена

  ПОВИК ОД МИТРОПОЛИТОТ ПОВАРДАРСКИ Г. АГАТАНГЕЛ Драги браќа и сестри, Македонци, Македонки и Македончиња! На неодамнешниот референдум, народот јасно го искажа ...
  сите 16 | | | веќе видена

   Иако Божиќ е секогаш поврзан со традицијата и религијата, сепак има многу интересни, па дури и чудни работи поврзани со овој празник. Така на пример, дали ...
  сите 10 | | | веќе видена