Пацификот

  во

  Чиле се наоѓа на најјужниот дел на Јужна Америка, па јасно ви е дека во моментите на зима во нашата земја, некој таму ужива на некоја од многубројните плажи. ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Најновиот брод на руската воена морнарица од проектот 20380 „Громки“ треба да стане дел од руската Пацифичка флота до крајот на годината. Веќе се спроведуваат ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Археолозите пронајдоа остатоци од мистериозна цивилизација во Мексико. Откриена е мрежа на најмалку 41 град околу древната престолнина Изапа на југот на ...
  | | веќе видена

  Пожарот избувна вчера северозападно од Лос Анџелес и набргу се прошири кон југ , кон планините Санта Моника. Малибу има 13 000 жители и е сместено долж 34 ...
  сите 131 | | | веќе видена

  Вистински спектакл на мајката природа успеала да забележи една камера. Станува збор за ерупција на вулканот Кракатао, кој е позициониран во Индонезија помеѓу ...
  сите 2 | | | веќе видена

  САД не се единствено виновни за се поизвесниот крај на Договорот за забрана на ракетите со среден дострел, оценува Андреас Рос од „Франкфуртер алгемајне ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Чиле се наоѓа на најјужниот дел на Јужна Америка, па јасно ви е дека во моментите на зима во нашата земја, некој таму ужива на некоја од многубројните плажи. ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Дојче Веле – Бон САД не се единствено виновни за се поизвесниот крај на Договорот за забрана на ракетите со среден дострел, оценува Андреас Рос од „Франкфуртер ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Не се само САД виновни за извесниот крај на договорот за забрана на ракети со среден дострел, оценува Андреас Рос од „Франкфуртер алгемајна цајтунг“, пренесува ...
  сите 6 | | | веќе видена