Озил

  во

  Месут Озил ја започна својата шеста сезона како играч на Арсенал, клуб во кој направи трансфер во последниот ден од преодниот рок во 2013 година, потег кој ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Oд времето кога беа соиграчи во Мадрид… Фудбалерот на Арсенал, Месут Озил ја минува својата шеста година во дресот на Арсенал откако во 2013 година пристигна ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Играчот од средниот ред на Арсенал, Месут Озил можеше да стане најплатениот играч на денешницата, откри неговиот менаџер Еркут Согут Како и повеќето ѕвезди во ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Поранешниот германски репрезентативец, Месут Озил на почетокот на оваа година ги расчисти сите дилеми околу неговата иднина и потпиша нов договор ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Месут Озил, фудбалерот на Арсенал одбил неверојатна понуда од Кина, тврди неговиот менаџер. На почетокот на оваа година тој го продолжи договорот со ...
  сите 16 | | | веќе видена

  На почетокот на оваа година Озил реши да стави крај на сагата околу неговата иднина во кариерата, ставајќи потпис на нов договор со Арсенал, иако за неговите ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Агентот на Месут Озил, Еркут Согут, откри дека неговиот клиент го одбил предлогот за неделна плата од неверојатни еден милион фунти. Предлогот дошол непосредно ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Meсут Озил е еден од најплатените фудбалери во Премиер лигата, но изгледа дека можел да заработува и многу повеќе. Играчот за врска во Арсенал добива 350.000 ...
  сите 16 | | | веќе видена