ОВДЕ

  во

  Изминатите два дена овде во Брисел имавме исклучително значајни и корисни средби за ВМРО-ДПМНЕ но и за Република Македонија, бидејќи практично ги запознавме ...
  сите 97 | | | веќе видена

  Интегрален текст од изјава за медиуми на Христијан Мицкоски, претседател на ВМРО-ДПМНЕ: Изминатите два дена овде во Брисел имавме исклучително значајни и ...
  сите 97 | | | веќе видена

  Ѕвездата на Челзи, Еден Азар не крие дека е голем фан на Зинедин Зидан, па со своите изјави додатни ги разгоре шпекулациите за негов трансфер во Реал Мадрид. ...
  сите 37 | | | веќе видена

  Изминатите два дена овде во Брисел имавме исклучително значајни и корисни средби за ВМРО-ДПМНЕ, но и за Република Македонија, бидејќи практично ги запознавме ...
  сите 97 | | | веќе видена

  Изминатите два дена овде во Брисел имавме исклучително значајни и корисни средби за ВМРО-ДПМНЕ, но и за Република Македонија, бидејќи практично ги запознавме ...
  сите 97 | | | веќе видена

  Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во изминативе два дена во Брисел вели дека „ги запознал соговорниците од сестринските партии со вистинската реалност ...
  сите 97 | | | веќе видена

  Живее сама, во темница, без вода, зимото го преживела од топлото кафе кои и го вареле соседите и но и од нивните добрите дела. Габриела Христовска живее во ...
  | | веќе видена

  Ги запознавме нашите соговорници во Брисел со вистинската и реална ситуација во Република Македонија, изјави лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, по ...
  сите 97 | | | веќе видена

  Изминатите два дена овде во Брисел имавме исклучително значајни и корисни средби за ВМРО-ДПМНЕ, но и за Република Македонија, бидејќи практично ги запознавме ...
  сите 97 | | | веќе видена

  Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски заедно со кандидатот за Претседател на Република Македонија Гордана Силјановска Давкова, потпретседателот на ...
  сите 97 | | | веќе видена

  „Интеграциите и прогресот се нераскинливо поврзани процеси.Не може да постои Македонија напредна, богата и просперитетна ако небиде интегрирана.Затоа клучната ...
  сите 99 | | | веќе видена

  Дипломатските тензии меѓу Турција и Австралија, иницирани од коментарот на турскиот претседател на нападот на Нов Зеланд се смируваат откако Анкара соопшти ...
  сите 48 | | | веќе видена

  Во денешниот утрински фоксу на Фактор топ тема е Уни банка која им држи лекции на конкурентите. Таа банка има раст на депозитната база за повеќе од 60 милиони ...
  сите 5 | | | веќе видена