ОУ

  во

  Висока воена делагација, предводена од генерал - мајор Стивен Креј, командант на националната гарда на државата Вермонт од САД, вчера го посети ОУ Братство ...
  сите 41 | | | веќе видена

  Тренерот на Ливерпул, Јирген Клоп застана на страната на својот најдобар играч Мохамед Салах на денешната конференција за новинари. Салах е во блага ...
  сите 71 | | | веќе видена

  Стартувајќи од 2015 година, Европската унија зема за цел преку свои проекти да го мотивира населението кон здрав начин на живот преку правилна исхрана, спорт и ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Единственото мултиетничко училиште во Охрид со минимални услови за стекнување основно образование. Училиштето Братство Единство сеуште има кров со азбестни ...
  сите 41 | | | веќе видена

  20.09.2018 Ученици, професори, членови на велосипедски клубови и голем број љубители на велосипедот како превозно средство се вклучија во велосипедското ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Висока воена делагација, предводена од генерал - мајор Стивен Креј, командант на националната гарда на државата Вермонт од САД, го посети ОУ Братство Единство ...
  сите 41 | | | веќе видена

  Охрид, 20. септември 2018 (ИНПРЕС) – Во интерес на правилно информирање на јавноста за една сензитивна и исклучително важна тема како што е образованието, ќе ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Над 200 ученици, професори, членови на велосипедски клубови и голем број граѓани денеска се вклучија во велосипедско дефиле низ Кочани, за да го одбележат ...
  сите 12 | | | веќе видена