Осло

  во

  Австриецот Марко Шварц триумфираше на трката во алпска комбинација во Венген во петокот, откако го заддржа водството од слаломот (кој овојпат се возеше прв) со ...
  сите 27 | | | веќе видена

  Хенрик Ибзен (1826-1906) ја напишал драмата „Пер Гинт“ во 1867 година. Таа е приказна за падот, а потоа и за искупувањето на норвешкиот селанец и антихерој. За ...
  | | веќе видена

  Пијанистот Симон Трпчески со својата изведба и разновиден репертоар, продолжува да го освојува светот. Изминатите денови имаше три успешни настапи во Линколн ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Норвешката полиција денес соопшти дека сопругата на милионерот Том Хаген е киднапирана и дека киднаперите бараат девет милиони евра за нејзино ослободување. ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Ан-Елизабет Фалкевик Хаген е спругата на Том Хаген норвешки милионер која е киднапирана. Киднапрерите за нејзино ослободување побарале откуп во износ од девет ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Сопругата на норвешкиот мултимилионер Том Хаген, која со месеци се води како исчезната, е киднапирана, потврди полицијата, додека медиумите додаваат дека ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Норвешката полиција денеска објави дека сопругата на милијардерот Том Хаген била киднапирана и дека нејзините киднапери побарале откуп од 9 милиони евра. ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Норвешката полиција денеска соопшти дека сопругата на милионерот Том Хаген е киднапирана и оти нејзините киднапери барале откуп од девет милиони евра. Главниот ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Норвешката полиција денеска соопшти дека сопругата на милионерот Том Хаген е киднапирана и оти нејзините киднапери барале откуп од девет милиони евра. Главниот ...
  сите 11 | | | веќе видена

  На сопругата на норвешкиот милионер веќе неколку месеци и се губи трагата после киднапирањето. Ан-Елизабет Фалкевик Хаген исчезна на 31. октомври од својот дом ...
  сите 13 | | | веќе видена