Оскари

  во

  Европската филмска академија ги објави номинациите за престижните награди, кои по 31. пат ќе се доделат на 15 декември во Севилја, Шпанија. За наградите ќе ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Британскиот режисер Ридли Скот наскоро ќе започне со снимање на продолжението на филмот "Gladiator", пишува магазинот "Deadline". За продукцијата ќе се погрижи ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Оскаровецот Метју Меконахи откри дека бил на аудиција за главната машка улога во „Титаник“, но бил одбиен без објаснување.Четириесет и деветгодишниот актер ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Оскаровецот Метју Меконахи откри дека бил на аудиција за главната машка улога во „Титаник“, но бил одбиен без објаснување. Четириесет и деветгодишниот актер ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Оскаровецот Метју Меконахи откри дека бил на аудиција за главната машка улога во „Титаник“, но бил одбиен без објаснување. Четириесет и деветгодишниот актер ...
  сите 24 | | | веќе видена

  „Гладијатор“, историски спектакл кој освои пет Оскари во 2000 година, ќе добие продолжение, а Ридли Скот, тогаш номиниран за златната статуетка, треба повторно ...
  сите 9 | | | веќе видена

  „Гладијатор“, историски спектакл кој освои пет Оскари во 2000 година, ќе добие продолжение, а Ридли Скот, тогаш номиниран за златната статуетка, треба повторно ...
  сите 8 | | | веќе видена

  „Гладијатор“, историски спектакл кој освои пет „Оскари“ во 2000 година, ќе добие продолжение, а Ридли Скот, тогаш номиниран за златната статуетка, треба ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Британскиот режисер Ридли Скот наскоро ќе започне со снимање на продолжението на филмот "Gladiator", пишува магазинот "Deadline". За продукцијата ќе се погрижи ...
  сите 11 | | | веќе видена