Осасуна

  во

  Некогашниот тренер на англискиот Вотфорд, Чави Гарсија е наименуван за нов стратег на Валенсија. Гарсија доаѓа на местото на Алберет Селадес кој доби отказ по ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Фудбалерите на Леганес двапати ја стасуваа предноста на новиот шамион Реал Мадрид и имаа можност да дојдат до победа којашто ќе им го осигураше прволигашкиот ...
  сите 21 | | | веќе видена

  „Кралскиот“ клуб минатото коло ја обезбеди 34. шампионска титула во шпанското првенство и си дозволи во последното коло да ремизира на гостувањето кај Леганес ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Реал Мадрид го испрати Леганес во Втората лига на Шпанија по ремито од 2-2 во мечот од последното коло од Ла Лига. Головите на Рамос во деветтата и Асенсио во ...
  сите 53 | | | веќе видена

  Фудбалските клубови во Шпанија се најдоа во проблем, откако владата во оваа земја донесе нов закон според кој е забрането да се рекламираат обложувалници на ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Со поразот од Осасуна, Барселона му ја предаде титулата на Реал Мадрид, кој стана најдобар клуб во Шпанија по 34-ти пат. Најдобриот играч и капитен на тимот, ...
  сите 65 | | | веќе видена

  Барселона остана без никакви шанси да ја освои титулата, па посетата на Алавес не им значи многу. Натпреварот се игра во недела од 17 часот, но малкумина во ...
  сите 91 | | | веќе видена

  Со поразот од Осасуна Барселона на едно коло пред крајот во Ла Лига ја предае титулата на Реал Мадрид кој по 34. пат стана најдобар клуб во Шпанија. Најдобриот ...
  сите 77 | | | веќе видена

  Кризен состанок синоќа на „Ноу Камп“ одржал претседателот на Барселона Џозеп Марија Бартомеу со тренерот Кике Сетиен. Весникот „Спорт“ објави дека Сетиен ќе ја ...
  сите 84 | | | веќе видена