Орландо

  во

  Пилот кој што бил на обука е уапсен и осомничен за обид на кражба на патнички авион од аеродромот „Орландо-Мелбурн“ на Флорида, пренесуваат американските ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Денеска во општина Пустец, Мала Преспа се организира јавна трибина во рамките на општинската програма за европа со претставниците на Европската делегација во ...
  сите 2 | | | веќе видена

  24.08.2018 Јорданчо Ефтимов ученик во четврта година во СОУ ”Гошо Викентиев” од Кочани учествуваше на светскиот натпревар за Microsoft office specialist што ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Рикардо Кака, последниот играч кој успеал да ја освои „Златната топка“ пред доминацијата на Кристијано Роналдо и Лионел Меси, и фудбалер кој својата кариера ја ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Рикардо Кака, последниот играч кој успеал да ја освои „Златната топка“ пред доминацијата на Кристијано Роналдо и Лионел Меси, и фудбалер кој својата кариера ја ...
  сите 27 | | | веќе видена