Оризари

  во

  Албански државјанин бил лишен од слобода, откако при контрола во возилото кое го возел полицијата нашла пакети со козметика и постелнини, МВР соопшти дека ...
  сите 38 | | | веќе видена

  Синоќа на местото викано „Жировничко Анче“, на регионалниот пат Дебар-Маврови Анови, полициски службеници запреле и извршиле преглед на патничко возило со ...
  сите 38 | | | веќе видена

  Полицијата заплени постелнини и козметички производи од возило „мерцедес“ со албански регистарски ознаки, во кое се превезувале тројца државјани на Алабанија. ...
  сите 38 | | | веќе видена

  Синоќа на местото викано „Жировничко Анче“, на регионалниот пат Дебар-Маврови Анови, полициски службеници запреле и извршиле преглед на патничко возило со ...
  сите 38 | | | веќе видена

  Синоќа на местото викано „Жировничко Анче“, на регионалниот пат Дебар-Маврови Анови, полициски службеници запреле и извршиле преглед на патничко возило со ...
  сите 38 | | | веќе видена

  Синоќа на местото викано „Жировничко Анче“, на регионалниот пат Дебар-Маврови Анови, полициски службеници запреле и извршиле преглед на патничко возило со ...
  сите 38 | | | веќе видена

  На необезбеден железнички премин на локален пат на излезот од Битола, вчера попладне се случил судар на воз со автомобил, соопштија од битолската полиција. ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Во текот на вчерашниот ден се случи сообраќајна незгода на преминот на железничката пруга во близина на полигонот за обука и полагање на возачи од Општина ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Секоја бремена жена во земјава има право, а државата обврска, за редовен надзор од патронажна сестра. „Кога станува збор за жени во репродуктивен период, во ...
  сите 3 | | | веќе видена