Орхан

  во

  Според партиското соопштение, на оваа средба Гаши му се заблагодари на Калин за поддршка што Турција и ја дава на Република Северна Македонија во процесот на ...
  сите 34 | | | веќе видена

  Претседателот на Алтернатива, Африм Гаши денес се сретна со портпаролот на Претседателството на Република Турција, амбасадорот Ибрахим Калин, кој истовремено е ...
  сите 35 | | | веќе видена

  За време на официјалната посета вo Анкара,Турција, делегацијата на политичка партија ''Алтернативa'', составена од претседателот Африм Гаши, министерот за ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Изградба на центар за рехабилитација во Струга била главна тема на денешната средба на градоначалникот Рамиз Мерко со кардиохирургот Орхан Џемаили. Џемаили, ...
  сите 7 | | | веќе видена

  На денешната седница Владата за директор на АД Македонски железници – Транспорт го назначи портпаролот, воедно и член на Централно претседателство на ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Изградба на центар за рехабилитација во Струга била главна тема на денешната средба на градоначалникот Рамиз Мерко со кардиохирургот Орхан Џемаили.Џемаили, кој ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Орхан Муртезани е назначен за директор на Македонски железници-транспорт На денешната седница Владата за директор на АД Македонски железници – Транспорт го ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Владата на денешната седница го назначи Орхан Муртезани за директор на АД Македонски железници. Тој досега беше портпарол и член на Централното претседателство ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Парадоксално, интернетот ги вовлекува луѓето во уште поголема осаменост. Само што осаменоста во виртуелниот свет на интернетот не го доближува оној свет на ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Повеќе од 2000 работници во седум дистрибутивни центри на компанијата „Амазон“, ширум Германија, стапија во штрајк барајќи зголемување на платите, соопштиле од ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Повеќе од 2 илјади вработени во седум дистрибутивни центри на „Амазон“ ширум Германија, стапија во штрајк барајќи зголемување на платите, соопшти синдикатот ...
  сите 5 | | | веќе видена