Организацискиот

  во

  Уште од самиот почеток, се наоѓам во епицентарот на COVID-19 тестирањето. Но за иронијата да биде најголема, се осеќав СКОРО (пишувам скоро, бидејќи имав ...
  сите 52 | | | веќе видена

  Владата на Република Македонија на денешната 76-та седница ги усвои протоколите што ги предложи Комисијата за заразни болести, а кои се однесуваат на работата ...
  сите 74 | | | веќе видена

  Владата на Република Северна Македонија на денешната 76-та седница ги усвои протоколите што ги предложи Комисијата за заразни болести, а кои се однесуваат на ...
  сите 74 | | | веќе видена

  По повод прославата на националниот празник Илинден 2020 година, на денешната седница Владата заклучи Организацискиот одбор за прославата на националниот ...
  сите 74 | | | веќе видена

  Владата денеска донесе и измени и дополнувања на протоколите за работа на кафулињата и на угостителските објекти за исхрана со кои се укинуваат ограничувањата ...
  сите 74 | | | веќе видена

  Дебатата посветена на образованието и на она што ќе се случува по 1 септември, во организација на Факултети.мк и Деца.мк ни ја обележа неделава. Пишувавме и за ...
  сите 52 | | | веќе видена

  Скопје, 8. јули 2020 (Inpress) – Советот на Месната заедница Галичник, заради заштита на јавното здравје, донесе одлука да го одложи одржувањето на годинешната ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Соочени со предизвикот на Ковид-19 и во интерес на заштита на јавното здравје како врвен приоритет, Советот на Месна заедница Галичник донесе одлука да го ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Галичката свадба традиционално се одржува кон средината на месец јули, за време на верскиот празник Петровден. „Разговаравме долго, го обезбедивме ...
  сите 22 | | | веќе видена