Организацијата

  во

  Веројатно фразата дека cyдството е отворено како пупка, е реченица која остави најголем импакт врз македонската јавност изминативе три години. Премиерот Зоран ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Израелскиот премиер, Бенјамин Нетанјаху, на крајот на оваа недела ќе го надмине Давид Бен-Гурион и ќе стане претседател на владата на Израел кој најдолго ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Според информациите на весникот, овој извештај бил објавен во април под името „Нова ера во нуклеарното задржување“, меѓутоа веднаш по објавувањето, документот ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Работниците кои си одат од државата за да работат во друга земја таму се попродуктивни отколку во Македонија, а вештините кои ги поседуваат се истите што можат ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Израелскиот премиер, Бенјамин Нетанјаху, на крајот на оваа недела ќе го надмине Давид Бен-Гурион и ќе стане претседател на владата на Израел кој најдолго ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Договорите за изградба на двете мали хидроелектрани „Жировничка 5“ и „Жировничка 6“, Владата ги потпиша во 2015 година со концесионерот „Хидроген Енерџи груп“ ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Во извештај на комисија на НАТО, кој сега е избришан, случајно се откриени информации за точните локации на американското нуклеарно оружје во Европа, објави ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Израелскиот премиер, Бенјамин Нетанјаху, на крајот на оваа недела ќе го надмине Давид Бен-Гурион и ќе стане претседател на владата на Израел кој најдолго ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Кога има долга традиција на блискост и пријателство, тешко е да се зборува за услови. Ако земјите се многу блиски мора да доминира разбирањето. Проблем на ...
  сите 68 | | | веќе видена

  Основачот на организацијата Викиликс, Џулијан Асанж нема да биде предаден на земја во која се применува смртната казна, изјави заменик-министерот за надворешни ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Откако на медиумите и на социјалните мрежи беше објавено дека портпаролот на СДСМ Костадин Костадинов бил член на организацијата на Боки 13 тој со реакција ...
  сите 54 | | | веќе видена