Орбан

  во

  Најавувајќи го концептот за средбата со српската делегација во Париз на 1 јули, косовскиот претседател Хашим Тачи уште еднаш му „бутна прст во око“ на Белград. ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Гај Верхофштат, лидерот на либералите во Европскиот парламент, го повика Салвини на дебата и го обвини него и неговите сојузници од десничарските партии за ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Гај Верхофштат, лидерот на либералите во Европскиот парламент, го повика Салвини на дебата и го обвини него и неговите сојузници од десничарските партии за ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Претседателот на австрискиот Парламент за в понеделник го закажа гласањето доверба на канцеларот Себастијан Курц, чија коалициска Влада се распадна по ...
  сите 194 | | | веќе видена

  Претседателот на австрискиот Парламент за в понеделник го закажа гласањето доверба на канцеларот Себастијан Курц, чија коалициска Влада се распадна по ...
  сите 194 | | | веќе видена

  Претседателот на австрискиот Парламент за в понеделник го закажа гласањето доверба на канцеларот Себастијан Курц, чија коалициска Влада се распадна по ...
  сите 194 | | | веќе видена

  Претседателот на австрискиот Парламент за в понеделник го закажа гласањето доверба на канцеларот Себастијан Курц, чија коалициска Влада се распадна по ...
  сите 194 | | | веќе видена

  Претседателот на австрискиот Парламент за в понеделник го закажа гласањето доверба на канцеларот Себастијан Курц, чија коалициска Влада се распадна по ...
  сите 194 | | | веќе видена

  Претседателот на австрискиот Парламент за в понеделник го закажа гласањето доверба на канцеларот Себастијан Курц, чија коалициска Влада се распадна по ...
  сите 194 | | | веќе видена

  Според унгарскиот премиер Виктор Орбан, постои либерална мафија на политичари, новинари и аналитичари, полна со пари, која работи на тоа светот да верува дека ...
  сите 89 | | | веќе видена

  Дарко Јаневски Синоќа имало некоја си Евровизија. За Северна пеела пејачка на која не и пречеше промена на името на државата, ама и пречеше кога луѓето ја ...
  | | веќе видена

  Во туѓина познатиот македонски поет, прозаист, драматург, филмски сценарист и режисер, а и колумнист, Александар Русјаков, го означуваат како македонски ...
  сите 4 | | | веќе видена