Опра Винфри

  во

  Приказната на епистоларниот роман и филм "The Color Purple" наскоро треба да го добие своето ново уметничко обликување. Поточно, овој пат би можело на ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Филмската приказна „Бојата на пурпурот“ наскоро би требало да добие уште едно уметничко видување. Поточно, овој пат ќе ѝ биде претставена на публиката како ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Џош има 38 години, но поради својата брада изгледа како да е доста постар. Кога ја напуштил воената служба, едноставно решил повеќе да не се бричи. Ја негувал ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Приказната на епистоларниот роман и филм "The Color Purple" наскоро треба да го добие своето ново уметничко обликување. Поточно, овој пат би можело на ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Актуелниот претседател на САД, Доналд Трамп, пред камерите го помина„Денот во чевлите на своите вработени“ во Трамп кулата, па така ги вршеше сите нивни ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Актуелниот претседател на САД, Доналд Трамп, пред камерите го помина„Денот во чевлите на своите вработени“ во Трамп кулата, па така ги вршеше сите нивни ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Сегашниот претседател на Америка, Доналд Трамп пред камерите поминал „Ден во чевлите на своите вработени“ во Трамп кулата па така чистел, миел садови, готвел . ...
  сите 11 | | | веќе видена

   Роман Абрамович на 1 година ја изгубил мајка си, а 3 години подоцна починал и неговиот татко. Опра Винфри растела со баба ѝ и забременила на 13 години. Во ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Познатите личности не зборуваат многу за своето прво сексуално искуство, но кога го прават тоа, честопати ја шокираат јавноста. Иако многумина веруваат дека ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Последните неколку дена светските медиуми се преокупирани и преплавени со вестите за челниот човек на една од највлијателните земји во светски рамки, принцот ...
  сите 29 | | | веќе видена