Опра

  во

  Децата родени помеѓу 20 јануари и 18 февруари во знакот на Водолија, воглавно израснуваат во богати личности, или пак познати јавни лица, велат научниците. Ова ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Нејзиниот „Јутјуб“ канал каде што поставува видеа со мејкап туторијали го следат 1,057,711 следбеници, додека пак на „Инстаграм“ ја следат 1,600,000 луѓе. Маја ...
  | | веќе видена

  Таа сака нејзиното име да биде заштитено. Познатата пејачка Ријана одлучи да го тужи таткото Роналд Фенти бидејќи нивното презиме го искористил за деловни ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Ги сакале или не, кланот Кардашијан – Џенер таботи со полна пареа, а кога е во прашање бизнисот, со нив нема шега. Моментално најпопуларната, но и најбогатата ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Јас растев во деведесетите. Декада на жени како Опра, Селин Дион, Барбара Стрејсенд, Витни Хјустон, Шер.. Декада на Спајс Грлс и Бекстрит бојс одеднаш, површни ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Животот ни носи и среќа и несреќа, а кога ќе ни се случи да не видиме излез од проблемите, можеме да повикаме енергија поголема од нашата. Докторот Мајкл ...
  сите 2 | | | веќе видена

   Тој е висок 193 cm, таа само 157 cm. Тој има 39 години, таа – 51 година. Но, разликата од 36 сантиметри и 12 години е најмалку чудното нешто во врската ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Поранешната прва дама на САД, Мишел Обама е жената на која Американците најмногу и се воодушевуваат, покажуваат резултатите од ново истражување на Галуп. Мишел ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Со тоа, Мишел ја симна од врвот екс американската државна секретарка, Хилари Клинтон, која 17 години во низа суверено го држеше овој примат.  На второто место ...
  сите 11 | | | веќе видена