Опра

  во

  Водителката и новинарка Опра Винфри напиша нова книга. Во неа, таа дава совети за откривање на сопствениот животен пат и ги открива првите чекори кон личен ...
  сите 61 | | | веќе видена

  Канје неколкупати имаше зборувано за неговите политички аспирации, но ретко кој го сфати сериозно. Затоа, светот навистина се шокира кога раперот најави дека ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Дека тие останаа една од никогаш прежалените парови во Холивуд, чие помирување со години го посакуваат обожавателите ширум светот, им е јасно на главните ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Британската пејачка Матија Буена ја шокираше јавноста со своите објавувања на Инстаграм обвинувајќи ги најпознатите и најбогатите дека сториле кривични дела, а ...
  сите 9 | | | веќе видена

   Во светот постојат многу успешни луѓе кои нашле начин да ги исполнат нивните желби и цели. Неретко, овие луѓе се нашите идоли и кај нив бараме инспирација, ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Принцот Хари и неговата сопруга Меган Маркл потпишале договор со њујоршката Агенција „Хари Вокер“, која организира сценски настапи од таков вид и работи со ...
  сите 41 | | | веќе видена

  Боби МекКој и нејзиниот сопруг Кени од Ајова имаа една ќерка кога решија да пробаат со третман на урофолитропин за да бидат сигурни дека ќе зачнат следниот ...
  сите 4 | | | веќе видена

   „Златната двојка на деценијата“ не успеа, а фановите до денес навиваат за смирување на Бред и Џен. Бред Пит по разводот од Џенифер Анистон, а пред да ја ...
  сите 4 | | | веќе видена

   Памела Андерсон на 12 години била силувана од 25-годишен другар на брат ѝ, а на 15 години од група од 6 момци, меѓу кои нејзиното тогашно момче. За жал, ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Аериканецот Џонатам Шмиц го застрелал својот сосед Скот Амедуре, кој бил хомосексуалец, во 1995 година, затоа што јавно, во емисија, кажал дека бил заљубен во ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Шајло Џоли Пит го прославува својот 14-ти роденден – таа е родена на 27 мај 2006 година во градот Свакопмунд, Намибија. Има постара сестра – Захара Марли Џоли ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Принцезата Амира бин Ајдан бин Најеф Ал Тавел во 2013 година се разведе од својот сопруг, принцот на саудискиот принц, Авалед бин Талал, а пет години подоцна, ...
  сите 13 | | | веќе видена