ОПЕК

  во

  Цените на нафтата бележат зголемување на меѓународните пазари во близина на 78 долари, откако иранскиот извоз се намалува под влијание на американските ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Иран и порача на Организацијата на земјите произведувачи на нафта (ОПЕК) дека не треба да се дозволи една членка да го преземе дел од извозот наместо Техеран. ...
  сите 67 | | | веќе видена

  Рускиот нафтен гигант „Роснефт“ добивал по 5,07 милиони барели дневно нафта во првата половина од оваа година. Ова претставува намалување од 0,7 отсто, според ...
  сите 47 | | | веќе видена

  После "датумот за можен датум" од ЕУ, Македонија од @NATO доби малку полоша верзија од истото што го имаше и во 2008ма, условна покана т.е сменете го името ...
  сите 3 | | | веќе видена

  После “датумот за можен датум” од ЕУ, Македонија од @NATO доби малку полоша верзија од истото што го имаше и во 2008, условна покана т.е сменете го името (овој ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Организацијата на земји извознички на нафта (ОПЕК) се брани од неодамнешните барања на американскиот претседател Доналд Трамп за поголемо производство на тој ...
  сите 13 | | | веќе видена