ОО

  во

  Градот ги прави завршните подготвки за одбележување на големиот христијански празник Богојавление. Прославата ќе биде во духот на христијанската традиција, ...
  сите 80 | | | веќе видена

  Врз основа на член 39 став 2 од Законот за локалната самоуправа, („Сл. Весник на РМ„ бр. 5/02), Претседателот на Советот на општина Струга, донесе решение за ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Претседателот на општинската организација на СДСМ во Ѓорче Петров, Влатко Цветковски поднел неотповиклива оставка од функцијата уште по неуспешниот референдум ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Претседателот на Општинската организација на СДСМ од Ѓорче Петров, Влатко Цветковски поднесе оставка од лични причини, потврди портпаролот на партијата Коста ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Претседателот на општинската организација на СДСМ во Ѓорче Петров, Влатко Цветковски поднел неотповиклива оставка од функцијата уште по неуспешниот референдум ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Волонтерите на Општинската организација Црвен крст-Штип вечерва ги посетуваат социјално загрозените семејства во селата од Лакавичкиот регион. Лошите временски ...
  сите 8 | | | веќе видена

  – Во име на Општинската Организација на СДСМ Ресен и во мое лично име,на сите граѓани на Ресен и Преспа им ја честитам Новата 2019-та година со желби за добро ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Вработените во националниот парк „Галичица“ утрово одржаа протестен собир, на кој искажаа незадоволство од одлуката на Владата за назначување на надворешно ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Локалниот клуб на Социјалдемократската младина на Македонија од Прилеп по 17-ти пат ја организираше традиционалната крводарителска акција „Дарувај крв – спаси ...
  | | веќе видена | слични