One

  во

  Ентони Џошуа ги одбрани своите титули во тешка категорија и остана непоразен, откако во седмата рунда го „патосираше“ рускиот предизвикувач Александер Поветкин ...
  сите 25 | | | веќе видена

  За разлика од други мечеви Џошуа не остана „негибнат“ туку мечот го заврши со раскварен нос…од кој ја бришеше крвта и за време на интервјуто по завршувањето на ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Ентони Џошуа ги одбрани своите титули во тешка категорија и остана непоразен, откако во седмата рунда го „патосираше“ рускиот предизвикувач Александер Поветкин ...
  сите 25 | | | веќе видена

  "Се што ве прашувам е: Дали некогаш сте биле во врска во која сте се чувствувале заробено и не можете да излезете од неа па затоа поедноставно ви е да останете ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Министерот за економија Крешник Бектеши, во рамки на официјалната посета на Република Албанија, покрај средбата со министерот за енергетика Ѓикнури за време на ...
  сите 35 | | | веќе видена

  Министерот за економија Крешник Бектеши, во рамки на официјалната посета на Република Албанија, покрај средбата со министерот за енергетика Ѓикнури за време на ...
  сите 35 | | | веќе видена

  31 годишната Шери Хагер секојдневно минувала низ здравствени тегоби кои помалку или повеќе ги мачат поголемиот број од луѓето. Честа надуеност, честа дијареа и ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Унгарскиот министер за надворешни работи, Петер Сијарто ги отфрли критиките на експертите при Обединетите нации за човекови права како пристрасни и ги обвини ...
  сите 58 | | | веќе видена

  Јирген Клоп не го криеше огромното задоволство по голот за победа кој го постигна Роберто Фирмино во последната минута од судиското надополнување, а ...
  сите 108 | | | веќе видена

  Дербито меѓу Ливерпул и ПСЖ ги оправдува очекувањата, домаќините водат со 2-1 по првото полувреме. Лига на Шампиони Ливерпул тргна офанзивно од првата минута, ...
  сите 108 | | | веќе видена