ОНЕ

  во

  Снимката прикажува низа статистики кои го прикажуваат бројот на пукањата во САД, како и бројот на загинати поради употребата на оружје. Светските медиуми со ...
  | | веќе видена

  Во несекојдневен хуманитарен натпревар, ветераните на КК Работнички ќе играат пријателски меч со актуелната постава на тимот од Градски Парк. На денешната прес ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Најтрофејниот македонски кошаркарски клуб, КК Работнички, утре (7 ноември) во 18 часот организира хуманитарен кошаркарски натпревар на сегашниот тим со ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Утре во 18 часот во храмот на македонската кошарка , салата во Градскиот парк  хуманитарен натпревар ќе одиграат актуелниот тим на КК Работнички против тимот ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Најтрофејниот македонски кошаркарски клуб, КК Работнички, утре (среда; 7.11.2018), во 18 часот организира хуманитарен кошаркарски натпревар на сегашниот тим со ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Ирена Танчева е мајка на две деца. На младата 25 годишна жена ѝ е неопходна помош бидејќи мора да се оперира во Русија.Кошаркарите и ветераните на ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Можностите за поголем развој на воспоставената соработка и функционирањето на двете администрации беше целта на средбата на претставници на царинските управи ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Не е едноставно да се каже дека се прославува 25. години работа, а особено на еден музички фестивл на кој за четврт век поминале голем број изведувачи. И’, ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Во текот на разговорите во Прешево, на српската страна од границата Премиерот Заев и Претседателот на Србија, Вучиќ, го промовираа проектот „Оне стоп шоп“ чија ...
  сите 27 | | | веќе видена

  Апел за помош за малиот Никола Буковски, чие семејство пред неколку години се пресели во Гетеборг – Шведска со надеж дека ќе биде најден начин да му се ...
  сите 11 | | | веќе видена