Она

  во

  Новото Porsche 911 ја фасцинира глобалната автомобилска заедница. Она што го моделот 911 отсекогаш го издвојувало од конкуренцијата се перформансите на патишта ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Ејуп Алими не гледа ништо спорно што на прес конференција не го користеше македонскиот јазик. Координаторот на пратеничката група на ДУИ во изјава за Сител ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Рускиот систем, односно система, како што го нарекуваат Русите, иако е стара вештина, добро е решение за предизвиците кои ги наметнува модерниот начин на ...
  | | веќе видена

  „Џезилка“ е кованица помеѓу два збора – џез и „Везилка“ од Блаже Конески. И самата кованица зборува за тоа дека и музиката забележана на албумот е мешавина на ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Англискиот гениј со ирско потекло, Џорџ Бернард Шо (Даблин, 26 јули 1856, Даблин – 2 февруари 1950, Хартфоршир) ја добил Нобеловата награда за литература. ...
  | | веќе видена

  Инстант-хитовите не се баш честа појава во Македонија, но токму така може да се опише деби-синглот „Не сум твој тип“ на скопското трио „Дупер“, кој преку ноќ ...
  | | веќе видена

  Наместо превземање итни и конкретни мерки за огромното загадување на воздухот во Прилеп, граѓаните и овој пат се само сведоци на партиски препукувања и ...
  сите 160 | | | веќе видена

  Ејуп Алими не гледа ништо спорно што на вчерашната прес конференција не го користеше македонскиот јазик. Координаторот на пратеничката група на ДУИ во изјава ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Влатко Ѓорчев влегува во трката за наследник на Иванов. На патот до Водно му стои партиската конвенција на средина од идниот месец и претседателските избори на ...
  сите 76 | | | веќе видена

  Британската премиерка Тереза ​​Меј изјави дека обидите на некои пратеници да го одложат излегувањето на земјата од ЕУ, користејќи парламентарни процедури, не ...
  сите 188 | | | веќе видена

  Талат Џафери од крајот на месецов, по завршување на подготовките, ќе почне да претседава со пленарните седници на албански јазик Ова го најави одговарајќи на ...
  сите 78 | | | веќе видена

  Одговорните службеници и полицијата и оваа вечер ја прекинаа потрагата по Емилијано Сала и исчезнатиот авион поради недостиг да има било какви успешни ...
  сите 172 | | | веќе видена

  Кога била градоначалничката слободна да ја повезел некој таксист и да ѝ кажел што треба да се направи за градот? Па, се пренесуваа прашања од пациенти зошто ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Европскиот шампион, Реал Мадрид во неколку наврати го искажа своето незадоволство од употребата на одредени аспекти на ВАР во оваа сезона, но тренерот ...
  сите 36 | | | веќе видена

  Во изминатите две децении Фондацијата Бил и Мелинда Гејтс донираа нешто повеќе од 10 милијарди долари, главно во три сектори: Сојуз за вакцини, Фондот за борба ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Концентрирајте се на тоа што би можело да биде причина за вашиот неуспех. Навидум, мали промени можат да создадат многу подобри резултати… Според порталот ...
  сите 2 | | | веќе видена