ОМД

  во

  Имајќи ја предвид критичната состојба во која се наоѓаат Република Македонија и нејзините граѓани, сметаме дека на таквата состојба треба да се одговори само ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Иселениците од Македонија кои можеби сега повикуваат на бојкот на референдумот мислам дека не се толку голема група, колку што се остава впечаток во јавноста, ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Американскиот републикански сенатор Џон Мекејн почина на 81-годишна возраст откако се бореше со рак на мозокот една година. Мекејн, кој бил воен затвореник во ...
  сите 38 | | | веќе видена

  „Гледаме дека преку последната средба на претставници на организацијата Обединета Македонска Дијаспора (ОМД) со претседателот Иванов, конечно организацијата се ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Претставници на Обединетата Македонска Дијаспора (ОМД), вчера се сретнале со претседателот Ѓорге Иванов и го потврдиле долгогодишниот став на ОМД против ...
  сите 5 | | | веќе видена