Олимпискиот

  во

  На СП очекував многу, но чувствував и голем притисок поради обврската да ги исполнам очекувањата на, па, ете, не се покажав во најдобро светло, вели каратистот ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Пожарите кои со голема брзина се шират низ јужна Калифорнија уништија легендарен филмски сет и принудија голем број славни личности да ги напуштат своите ...
  сите 64 | | | веќе видена

  Усеин Болт на 32 година се обидува да го промени спортот и да стане фудбалер, но за потпис на договор бара сума каква што не добиваат и голем дел од ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Aвстралиската фудбалска авантура на најбрзиот човек на светот, Усаин Болт (32) заврши уште пред и официјално да започне. Од управата на Централ Кост Маринерс ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Германскиот град Минхен и рускиот Санкт Петербург се кандидати за организација на финалето на фудбалската Лига на шампионите во 2021 година, објави Европската ...
  сите 49 | | | веќе видена

  Шесткратниот гимнастички првак на Македонија, иако беше во најтесниот избор на кандидати за Oлимпијадата во 1968 година, во последниот момент беше изоставен од ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Во улога на глобален амбасадор на „Invictus Games“, Дејвид Бекам со дел од своето семејство отпатува во Австралија за да присуствува на овој спортски настан. ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев, се обрати на Форумот на спортски новинари од Југоисточна Европа, кој од вчера започна во Охрид. ...
  сите 5 | | | веќе видена