Олимписки

  во

  Светскиот спортски моќник, кувајтскиот шеик Ахмад ал ал-Фахад ал-Сабах изјави дека привремено ќе се повлече од должностите во Меѓународниот олимписки комитет ...
  сите 5 | | | веќе видена

   Леброн Џејмс е американски професионален кошаркар којшто стана славен веднаш штом влезе во НБА лигата. Дали сте знаеле дека подеднакво добро може да ги ...
  сите 41 | | | веќе видена

  Овие жени се успешни политичарки, но тоа не ги спречува да бидат секси. 1. Марија Росарија Карфања- Италија Во минатото била топлес модел и танчерка, но стана ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Документарниот филм „250 скалила“, работен по идеја на македонскиот новинар Живко Здравковски, а посветен на кошаркарските светски шампиони од Бормио, ќе биде ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Дерарту Тулу, првата црна африканска жена која освои Олимписки златен медал, беше назначена како привремен претседател на Атлетската Федерација на Етиопија, а ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Најбрзиот човен на планетата, Јамајканецот Усаин Болт, соопшти дека до крајот на ноември ќе одлучи дали сака да ја продолжи фудбалската кариера. Осумкраниот ...
  сите 10 | | | веќе видена