Олимпик Марсеј

  во

  Баерн Минхен го совлада Олимпик Марсеј со 1-0 во пријателски натпревар, баварците имаа повеќе шанси да триумфираат и поубедливо, но мрежата ја погоди само Серж ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Баварскиот гигант Баерн Минхен откако ја освои двојната круна во Германија почна со подготовки за продолжението на Лигата на шампионите. Избраници на Ханси ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Доколку Барселона не успее да ја освои Лигата на шампиони, дефинитивно ова за нив ќе биде една од најнеуспешните сезони во последните десетина години. ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Французите ја прекинаа сезоната во Лига 1 и на основ на состојбата на табелата при прекинотм ги одредија шампионот, патниците во европските купови како и ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Француско-тунискиот бизнисмен Мохамед Ајаши Ажруди, кој сака да го купи фудбалскиот клуб Олимпик Марсеј, ги откри своите планови амбиции во интервју за ...
  сите 8 | | | веќе видена

  „Црвено-жолтите“ во неверојатната сезона од клупата ги предводи легендарниот напаѓач Филипо Пипо Инзаги, а на седум кола до крајот на Серија Б, Беневенто има ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Поранешниот француски репрезентативец Димитри Паје останува на „Велодром“ до 2024 година. Тој потпиша нов двегодишен договор со Олимпик Марсеј, а истовремено ...
  сите 57 | | | веќе видена

  Нема сомнежи дека Килијан Мбапе ќе ги наследи Кристијано Роналдо и Лионел Меси на главната сцена кога виртуозите ќе одлучат да ги обесат копачките на клин по ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Поранешниот стопер на Валенсија, Милан, Севилја и Олимпик Марсеј, Адил Рами скоро две години беше во врска со амерканската актерка, модел, славната Памела ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Францускиот прволигаш Олимпик Марсеј е во потрага по нов спортски директор, наследник на Андони Зибузарета, позиција за која сега отворено се понуди Фабрицио ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Олимпик Марсеј е вицепрвак на Франција, а Рен благодарение на одлуката за конечен прекин на сезоната во „Лиг 1“ за прв пат во својата клупска историја избори ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Француската Лига 1 беше една од првите лиги во Европа кои решија да стават крај на прекинатата сезона поради пандемијата од Коронавирусот. Фудбалската ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Еминентниот француски весник „Франс Фудбал“ ги избра 30-те стадиони каде има „најжешка“ атмосфера. Интересно е дека некои легендарни стадиони како „Сан Сиро“, ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Поранешниот прославен француски голгетер Жен-Пјер Папен по една деценија му се враќа на фудбалот. Тој одлучи да му се врати на тренерскиот занает и се согласи ...
  сите 7 | | | веќе видена