Олимпик Лион

  во

  Новиот менаџер на лондонскиот премиерлигаш Челзи, Маурицио Сари, сака во пролетниот дел од актуелната сезона на располагање да ги има и услугите на најдобриот ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Со одигрувањето на натпреварите од сегментот Е-Х синоќа беше заокружен четвртиот круг во фудбалската Лига на шампиони. Најинтересниот синоќешен меч во Торино, ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Дербито на денешните 8 дуели од четвртото коло во Лигата на шампионите ќе се игра во Торино, а Кристијано Роналдо ќе командува со офанзивата на Јувентус, ...
  сите 30 | | | веќе видена

  11 кола, 11 победи. Ова е фантастичниот ефект на момците на Томас Тухел на стартот на новата сезона во Франција. Вечерва во последниот меч од тековното коло ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Јувентус со минимална победа од 1:0, со голот на Дибала го напушти „Олд Трафорд“ со сите три бода против Манчестер јунајтед. Убедливи победи во останатите ...
  сите 58 | | | веќе видена

  *Крај на натпреварите: Ајакс 1-0 Бенфика, Хофенхајм 3-3 Лион, Шахтар 0-3 Манчестер сити, Манчестер јунајтед 0-1 Јувентус, Реал Мадрид 2-1 П‘лзен, Рома 3-0 ЦСКА ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Вечерва продолжуваат возбудувањата во фудбалската Лига на шампиони. Централен настан, вечерва, ќе биде дуелот помеѓу Манчестер јунајтед и Јувентус, односно ...
  сите 34 | | | веќе видена