Олимпијакос

  во

  Јоргос Барцокас повеќе не е тренер на Химки откако грчкиот стратег денеска доби отказ по слабиот старт на сезоната. Од поранешниот тренер на Перо Антиќ од ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Не престануваа провокациите за Македонија од грчките навивачите. Овој пат провокација до нас испратија навивачите на Олимпијакос. На натпреварот од грчкото ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Не стивнуваат провокациите од навивачките групи на фудбалските терени во Грција. Навивачите на Олимпијакос изминатиов викенд повторно испратија политички ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Фудбалските и спротските настани во праксна не би требало да имаат било каква поврзаност со политиката, но очигледно ова правило не важио за случувањата кај ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Тимот на Макаби Тел Авив по големата победа над ЦСКА во Москва урна уште еден ривал за највисок пласман составот на Барселона кого пред своите гледачи го ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Тимот на Макаби Тел Авив по големата победа над ЦСКА во Москва урна уште еден ривал за највисок пласман составот на Барселона кого пред своите гледачи го ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Тренерот Бернардо Ернесто Валверде останува во Барселона и следната сезона, потврди првиот човек на шпанскиот шампион. Ова изјава доаѓа по објавата на Валверде ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Мајк Фелан на времето и самиот бил играч на Манчестер Јунајтед (102 меча и 2 гола), така што добро знае какво е чувството да се носи дресот на „црвените ...
  сите 64 | | | веќе видена

  Поранешниот фудбалер на Барселона и Манчестер Сити, Јаја Туре во моментов е без клуб откако што го напушти Олимпијакос. Туре во дресот на грчкиот клуб играше ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Јаја Туре своевремено важеше за еден од најдобрите играчи во светот и долги години беше важен играч на Манчестер Сити. Влезе во поодминати фудбалски години, а ...
  сите 8 | | | веќе видена