Ол

  во

  Ветеранот Кармело Ентони нема повеќе да настапува за НБА составот Хјустон Рокетс, информираат американските медиуми. Оваа информација е само потврда на тоа што ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Во вечерашното издание на Ѕвездичките на Пинк, нашата Антониа Гиговска настапува за прв пат во овогодинешната Ол стар сезона. Антониа на тема мјузикли ќе се ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Антониа Гиговска вчера го имаше првиот настап на овогодинешната Ол стар сезона на „Ѕвездичките на Пинк“. На темата мјузикли, Гиговска се претстави во песната ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Екипата на Филаделфија 76 се одлучи да направи еден интересен потег, односно размена со Минесота Тимбервулвс во која го доби одличниот Џими Батлер. 76-ките се ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Ален Ајверсон беше главна ѕвезда на моќната Филаделфија која играше и во финалето на НБА лигата и беше прогласен за МВП во 2001 година, но сепак играчот кој ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Ален Ајверсон беше главна ѕвезда на моќната Филаделфија која играше и во финалето на НБА лигата и беше прогласен за МВП во 2001 година, но сепак играчот кој ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Кармело Ентони ја доби шансата да се врати во Оклахома за првпат откако летово беше трејдуван од тимот на Тандер и заврши во Хјустон Рокетс. Синоќешниот ...
  сите 116 | | | веќе видена