Ол

  во

  Новинарите на порталот Еврохупс го прогласија Германецот Дирк Новицки за најдобар европски кошаркар на сите времиња. На ваквата констатација и на прашањето ...
  сите 3 | | | веќе видена

  НБА Ол-стар викендот во Шарлот заврши и сега играчите имаат неколку денови одмор пред да им се вратат на предизвиците во најсилната лига на светот. Меѓутоа ...
  сите 111 | | | веќе видена

  Викендот кој е зад во Шарлот ги собра ѕвездите од НБА лигата, а сега играчите имаат неколку денови одмор пред да им се вратат на предизвиците за своите тимови. ...
  сите 111 | | | веќе видена

  НБА Ол-стар викендот во Шарлот заврши и сега играчите имаат неколку денови одмор пред да им се вратат на предизвиците во најсилната лига на светот. Меѓутоа ...
  сите 111 | | | веќе видена

  Новото 68. Ол-стар издание заврши со победа на тимот на Леброн Џејмс над оној на Јанис Адетокумбо од 178:164. Оваа средба во Шарлот понуди потези кои можеме и ...
  сите 111 | | | веќе видена

  Кошаркарите кои околу себе ги собра Леброн Џејмс триумфираа на традиционалниот 68-ми по ред „Ол-Стар“ натпревар против тимот на Јанис со 178:164. Натпреварот и ...
  сите 111 | | | веќе видена

  Српскиот кошаркар Никола Јокиќ на вчерашниот Ол- Стар натпревар одигра само 13 минути во кои постигна шест поени, а имаше и девет скокови. Кошаркарот на Денвер ...
  сите 111 | | | веќе видена

  Во изминативе неколку денови бевме сведоци на уште еден спектакл во НБА лигата, Ол-стар викендот во Шарлот кој донесе многу интересни натпревари, битки, ...
  сите 111 | | | веќе видена

  Српскиот кошаркар Никола Јокиќ на вчерашниот Ол- Стар натпревар одигра само 13 минути во кои постигна шест поени, а имаше и девет скокови. Кошаркарот на Денвер ...
  сите 111 | | | веќе видена