ОКТА

  во

  Иако има бројни предности, со јаболковиот оцет треба да сте исклучително внимателни. Пиењето на чист јаболков оцет може да го оштети желудникот, а медицинската ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Во фер плеј натпревар Фабрика Карпош – ГИМ подобри од МЕПСО Фабрика Карпош – ГИМ 7-4(3-1) МЕПСО Фабрика Карпош – ГИМ: Александар Божиков 8’ Кристијан Панев 18’ ...
  сите 55 | | | веќе видена

  Барака во општина Петровец утринава целосно изгоре во пожар. Повредени нема, но без покрив на главата се останати неколку семејства. Пожарот бил пријавен во ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Барака во општина Петровец утринава целосно изгоре во пожар. Повредени нема, но без покрив на главата се останати неколку семејства. Пожарот бил пријавен во ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Барака во општина Петровец утринава целосно изгоре во пожар. Повредени нема, но без покрив на главата се останати неколку семејства.Пожарот бил пријавен во ...
  сите 27 | | | веќе видена

  Општина Илинден го организираше 13-от Форум за Локален економски развој под мотото „Инвестициските патишта водат кон општина Илинден“, на кој учествуваа повеќе ...
  сите 48 | | | веќе видена

  Приходите од продажба на ОКТА во третиот квартал годинава достигнаа 20.294 милиони денари, што е повисоко во споредба со истиот период од минатата година ...
  сите 67 | | | веќе видена