Околу

  во

  По настанатата сообраќајна несреќа која што денеска нешто по 12.00 часот се случи на магистралниот патен правец Каменица – Кочани, сообраќајот во двата правци ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Појаснување во однос на гласањето на Комисијата за деловнички и мандатно – имунитетни прашања за Барање за одобрување притвор за пратеникот Трајко Велјановски ...
  сите 275 | | | веќе видена

  Четворица венецуелски војници, кои ја штитеа границата со Колумбија, денеска дезертираа, а армијата влезе во судир со луѓето кои бараат да биде дозволен влез ...
  сите 145 | | | веќе видена

  Илјадници лица денеска маршираа ширум Франција и Париз, а десетици се приведена за време на 15. последователен викенд протест на Жолтите елеци против ...
  сите 44 | | | веќе видена

  Собраниската комисија за деловнички и мандатно-имунитетни прашања не донесе одлука за барањето на Кривичниот суд за одобрување притвор на пратеникот и ...
  сите 275 | | | веќе видена

  Собраниската комисија за деловнички и мандатно-имунитетни прашања не донесе одлука за барањето на Кривичниот суд за одобрување притвор на пратеникот и ...
  сите 275 | | | веќе видена

  Четворица венецуелски војници, кои ја штитеа границата со Колумбија, денеска дезертираа, а армијата влезе во судир со луѓето кои бараат да биде дозволен влез ...
  сите 145 | | | веќе видена

  Ивана Божиновска, девојката која на македонската јавност и’ стана позната во 2016 година, кога на тогашните протести на т.н. „Шарена Револуција“ јавно им ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Трајко Вељаноски го задржува пратеничкиот имунитет и останува на слобода во истрагата на Јавното Обвинителство за нарачателите на насилниот упад во Собранието ...
  сите 275 | | | веќе видена

  Собраниската комисија за деловнички и мандатно-имунитетни прашања не донесе одлука за барањето на Кривичниот суд за одобрување притвор на пратеникот и ...
  сите 275 | | | веќе видена

  Собраниската комисија за деловнички и мандатно-имунитетни прашања не донесе одлука за барањето на Кривичниот суд за одобрување притвор на пратеникот и ...
  сите 275 | | | веќе видена