Околу

  во

  ОВЕН Тешко ќе можете да ја избегнете нервозата. Ако не се одрази во работата, тогаш ќе се одрази на емотивно или семејно поле. Тоа што можете да го направите е ...
  сите 54 | | | веќе видена

  Македонскиот филм „Еј!“ на режисерот Васил Христов ќе ја има својата премиера на завршната вечер од филмскиот фестивал „Синедејс“ в недела, на 18 ноември. ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Откако Дарко Лазиќ доживеа тешка сообраќанја несреќа, многу детали од неговиот приватен живот испливаа на површина.Еден од нив е и вистинската причина за ...
  сите 49 | | | веќе видена

  Екипата на 1ТВ е во една од новинарските редакции во Будимпешта, каде што новинарката Кристина Атовска разговара со нејзиниот колега Петар Ердели. Г. Ердели, ...
  сите 38 | | | веќе видена

  Произведуваат сертифицирано органско киви, но го продаваат како конвенционално. Наместо во специјализираните продавници поголемиот дел од органското киви од ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Јубилејното 5-то доделување на Еуролинк стипендиите се одржа синоќа. Овојпат 30 стипендии добија најдобрите студенти од Правниот факултет „Јустинијан Први“ при ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Еден Азар одлучи да остане во Челси наспроти сите шпекулации кои го поврзуваа со сензационален трансфер во Реал Мадрид, а тоа ги израдува сите навивачите на ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Несреќата се случи вечерва околу 17 часот на патот Приштина – Гњилане во близина на местото Мрамор. Во сообраќајната несреќа учествувале три возила , меѓу кои ...
  сите 59 | | | веќе видена

  Од Вадуц, Игор Д. Ивановски Објавивме за стартните 11 за кои се одлучи селекторот Игор Ангеловски за вечерашниот меч против Лихтенштајн во УЕФА Лигата на ...
  сите 92 | | | веќе видена

  Бразилецот Нејмар е еден од играчите кој остави трага со своите настапи во периодот од 2013 до 2017 година по што за рекордна сума на пари се пресели во ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Срамни се средствата издвоени од Владата во новата стратегија за чист воздух сметаат граѓанските активисти. И до сега институциите располагале со истите пари ...
  сите 72 | | | веќе видена

  Огромна зимска бура го погоди источниот дел на САД, при што загинаа најмалку осум лица. Мешавина на дожд, снег и мраз вчера остави пустош од југот до до ...
  сите 22 | | | веќе видена