Оклахома

  во

  Минатата ноќ во „Спектрум“ центарот во Шаролт заврши 68-то издание на НБА-олстар спектаклот, во кој тимот на Леброн Џејмс успеа да го врати дефицитот од 20 ...
  сите 111 | | | веќе видена

  Кошаркарите кои околу себе ги собра Леброн Џејмс триумфираа на традиционалниот 68-ми по ред „Ол-Стар“ натпревар против тимот на Јанис со 178:164. Натпреварот и ...
  сите 111 | | | веќе видена

  Кошаркарот на Оклахома Сити Тандер, Хамиду Диало ја однесе победата во вчерашното натпреварување во забивање во рамките од НБА Ол- Стар викендот. 20 годишниот ...
  сите 111 | | | веќе видена

  Ноќва во Шарлот се одржа еден од најочекуваните турнири за време на „Ол-Стар“ викендот – натпреварот во забивање. Изненадувачки победник стана Хамиду Диало од ...
  сите 111 | | | веќе видена

  Ноќва во Шарлот се одржа еден од најочекуваните турнири за време на „Ол-Стар“ викендот – натпреварот во забивање. Изненадувачки победник стана Хамиду Диало од ...
  сите 111 | | | веќе видена

  Вториот ден на Ол-стар викендот во Шарлот ни понуди доста интересна програма во која можевме да ги видиме натпреварите во шутирање тројки, забивање и вештини. ...
  сите 111 | | | веќе видена

  Кошаркарот на Оклахома, Хамиду Диало победи на натпреварот во забивање на Ол-стар викендот откако го прескокна Шекил Онил и монструозно заби.И овој натпревар ...
  сите 111 | | | веќе видена

  Хамиду Диало од Оклахома е победник на натпреварот во забивање, кој се одржа синоќа во склоп на „Ол-стар“ викендот. Диало ја крена салата на нозе откако го ...
  сите 111 | | | веќе видена

  Хамиду Диало од Оклахома е победник на натпреварот во забивање, кој се одржа синоќа во склоп на „Ол-стар“ викендот. Диало ја крена салата на нозе откако го ...
  сите 111 | | | веќе видена

  Во Шарлот се одржа еден од најочекуваните турнири за време на „Ол-Стар“ викендот – натпреварот во забивање.Изненадувачки победник стана Хамиду Диало од ...
  сите 111 | | | веќе видена

  Ноќва во Шарлот се одржа еден од најочекуваните турнири за време на „Ол-Стар“ викендот – натпреварот во забивање. Изненадувачки победник стана Хамиду Диало од ...
  сите 111 | | | веќе видена

  Кошаркарот на Оклахома Сити Тандер, Хамиду Диало ја однесе победата во вчерашното натпреварување во забивање во рамките од НБА Ол- Стар викендот. 20 годишниот ...
  сите 111 | | | веќе видена

  Без конкуренција синоќешниот натпревар во забивање на Ол стар викендот во НБА лигата го доби кошаркарот на Оклахома сити тандерс, Хамиду Диало кој беше ...
  сите 111 | | | веќе видена

  Без конкуренција синоќешниот натпревар во забивање на Ол стар викендот во НБА лигата го доби кошаркарот на Оклахома сити тандерс, Хамиду Диало кој беше ...
  сите 111 | | | веќе видена

  Ноќва во Шарлот се одржа еден од најочекуваните турнири за време на „Ол-Стар" викендот – натпреварот во забивање. Изненадувачки победник стана Хамиду Диало од ...
  сите 111 | | | веќе видена

  На денешн ден - 17 февруари - Ден на македонското новинарство 1600.- По пресудата на инквизицијата на плоштадот Кампо деи Фиори во Рим бил запален Џордано ...
  сите 4 | | | веќе видена