ОЈО

  во

  Основното јавно обвинителство Струга започна истражна постапка против две лица за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на ...
  сите 131 | | | веќе видена

  Основното јавно обвинителство по допрен глас од соседите ќе го истражува случајот со семејството кое живее во станот во скопската населба Аеродром кое живее ...
  сите 187 | | | веќе видена

  Основното јавно обвинителство Скопје оформи предмет по допрен глас за настанот што се случи на 19-ти овој месец во населбата Аеродром. Предметот е оформен во ...
  сите 187 | | | веќе видена

  Основното јавно обвинителство Струга започна истражна постапка против две лица за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на ...
  сите 131 | | | веќе видена

  Предметот е оформен во насока на проверка дали детето кое живее во станот со неговата баба е запоставено од родителите. Како што соопшти Основното јавно ...
  сите 187 | | | веќе видена

  Основното јавно обвинителство Струга започна истражна постапка против две лица за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на ...
  сите 131 | | | веќе видена

  Основното јавно обвинителство Скопје оформи предмет по допрен глас за настанот што се случи на 19-ти овој месец во населбата Аеродром. Предметот е оформен во ...
  сите 187 | | | веќе видена

  Скопје, 21 септември 2018 (МИА) - Основното јавно обвинителство Скопје оформи предмет по допрен глас за настанот што се случи на 19 овој месец во населбата ...
  сите 187 | | | веќе видена

  Основното јавно обвинителство Скопје оформи предмет по допрен глас во врска со настанот што се случи на 19.09.2018 година, кога по дојава на жители од зграда ...
  сите 187 | | | веќе видена

  Основното јавно обвинителство Скопје оформи предмет по допрен глас во врска со настанот што се случи на 19.09.2018 година, кога по дојава на жители од зграда ...
  сите 187 | | | веќе видена

  Јавниот обвинител на Република Македонија формираше Комисија за следење евентуални противправности поврзани со извршување на кривични дела против изборите и ...
  сите 106 | | | веќе видена

  Во Обвинителството простигна 10. минути пред да му почне распитот, замина по цели три часа. Поранешниот претседател на Кривичниот суд, Владимир Панчевски беше ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Екс претседателот на Кривичниот суд Владимир Панчевски, во обвинителството пристигна десетина минути пред да му почне распитот за АКМИС системите во судот. ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Судијата Владимир Панчевски денеска е на распит во Јавното обвинителство, како осомничен за злоупотреби со АКМИС системот (електронски систем за распределба на ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Поранешниот претседател на Основниот суд Скопје 1 Владимир Панчевски утринава пристигна на распит во Јавното обвинителство под сомневање дека за време на ...
  сите 26 | | | веќе видена