ОИ

  во

  Благодарение на финансиски субвенции од страна на сојузната влада заради кризата која ја предизвика коронавирусот, богатството на американските домаќинства ...
  сите 45 | | | веќе видена

  Триесет и шест годишниот Ведад Ибишевиќ е права легенда на Бундеслигата. Тој се прослави во Германија уште во сезоната 2008/2009 кога за тогаш најголемото ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Парагвајската атлетичарка Лерин Франко оствари добри резултати во текот на кариерата, но светска слава достигна благодарение на убавината. Атлетичарката беше ...
  сите 46 | | | веќе видена

  Јапонија има околу 125 милиони жители, но државата ќе обезбеди 521 милиони дози од пет различни вакцини. Како и другите богати земји, Јапонија потпишува повеќе ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Во декември година стратува со производство новиот рудник за бакар Боров дол открива во ексклузивното интервју за Фактор, Павло Кривинскиј, генерален директор ...
  сите 32 | | | веќе видена

  Шпанската кошаркарска легенда, Пау Гасол се уште ја нема завршено својата кариера и покрај тоа што има 40 години, односно неговата желба е со настап на ЛОИ во ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Емилиано Вивиано, некогашниот голман на италијанската репрезентација, идната сезона ќе настапува во Турција, и тоа во новиот прволигаш Карагумрук.Вивиано, кој ...
  сите 16 | | | веќе видена

  ои заклучоци може да се извлечат од вчерашната конститутивна седница на Собранието на Македонија? Прво, истата сеуште не е завршена, туку е прекината после ...
  сите 179 | | | веќе видена

  Григориј Родченков, рускиот лекар е тој што откри како на спортистите во неговата држава свесно им се давал допинг со цел да имаат подобри резултати. Тој пред ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Славниот, можеби и најдобар кошаркар на сите времиња, Мајкл Џордан, на продажба стави 11 пара од своите патики, меѓу кои и оние со кои настапи во финалето на ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Од почетокот на епидемијата најголем дел од заболените се во Скопје, Тетово и Куманово, додека највисок морталитет има во Струга, Тетово, Куманово и Скопје ...
  сите 611 | | | веќе видена

  Откако пристигна во САД, Родченков го смени и личниот опис со оправдување дека неговиот живот е во опасност и дека е дадена наредба за негова ликвидација. Тој ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Англискиот весник „Mail on sunday“ објави делови од книгата во кога авторот Родченков пишува како учествувал во прикривањето на допингот на руските и во ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Ако се беше во ред, ако го немаше проклетиот Ковид-19, сега ќе зборевме за ОИ во Токио. Но поради коронавирусот Олимписките игри се одложени за следното лето, ...
  сите 15 | | | веќе видена