Охридскиот

  во

  Евентуалната промена на името нема да значи промена на имињата на производите, истакна Вицепремиерот за економски прашања, Кочо Анѓушев. Министерот за ...
  сите 30 | | | веќе видена

  По информациите дека предлог законот за попис предвидува прашањата за етничка и верска припадност да бидат исклучени од пописот, најголемите политички партии ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Во отсуство на официјални информации во јавноста веќе се шират разни шпелукации за начинот на кој експремиерот побегнал. Според едно, за упатените помалку ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Охридското автохтоно вино вранец барик наградено на меѓународен саем на вино „ЖУПА 2018“ кој се одржа во Александровац, Република Србија. Производител на ова ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Охрид во својство на град-партнер учествуваше на Меѓународен саем на вино “Жупа 2018”, што се одржа во српскиот град Александровац, каде што учествуваа над ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Комисијата за уставни прашања работејќи викендот што измина со усвојување на четвртиот нацрт амандман ја заврши расправата по нацрт амандмани на Уставот и се ...
  сите 124 | | | веќе видена

  Охрид во својство на град-партнер учествуваше на седмиот по ред Меѓународен саем на вино „ЖУПА 2018" што се одржа во српскиот град Александровац. На саемот во ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Комисијата за уставни прашања викендов го усвои и четвртиот нацрт амандман со што заврши расправата по нацрт-амандманите на Уставот согласно Договорот од ...
  сите 124 | | | веќе видена