Охридњуз

  во

  Охридскиот крај е полн со прекрасна природа, вредна да се посети и да се ужива во неа. Да заборавиш на брзиот и на динамичниот живот, да ги ставиш на крај ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Автомобил со скопски регистарски таблички, рано утрово, изгубил контрола на кружениот тек кај гимназијата, ја пробил бетонската заштита и удрил во паркирано ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Со денови потресите во Охрид не престануваат, а тлото не мирува, но тоа не ја уништува туристичката сезона и не ги плаши странските туристи. Охридњуз пренесува ...
  сите 66 | | | веќе видена

  Немаме некој позначајни откажувања поготово од странските гости. Хотелите се исполнети со странски туристи. Тие дури сега разбираат што се случува тука, но ...
  сите 64 | | | веќе видена

  Нов силен потрес од 3,9 степени ги вознемири вчеравечер охриѓани кои со денови спијат под отворено небо во страв. Земјотресот е регистриран во 21 часот и 31 ...
  сите 40 | | | веќе видена

  Од Црвениот Крст на Охрид информираат дека деновиве кога владее паника кај населението од земјотресите кои го тресат градот, се појавиле измамници кои лажно се ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Од Црвениот Крст на Охрид информираат дека деновиве кога владее паника кај населението од земјотресите кои го тресат градот, се појавиле измамници кои лажно се ...
  сите 27 | | | веќе видена

  Охриѓани се испаничени и исплашени по серијата земјотреси кои го тресат тлото на Охрид, а дополнителна паника предизвикаа снимките на Интернет дека се ...
  сите 4 | | | веќе видена