Ohridnews

  во

  Родители на деца од предшколска и школска возраст од Струга апелираат до локалните власти итно да преземат мерки за решавање на проблемот со кучињата скитници ...
  сите 43 | | | веќе видена

  Реконструкцијата на градскиот кеј во Охрид нема да биде финансирана со средства од Светска банка, неофицијално дознава OhridNews. Банката имаше распишано повик ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Јанко Бачев и Филип Петровски ја предводеа групата на демонстранти кои дојдоа пред домот на пратеникот Сашо Василевски, обвинет за настаните од 27 април, кој ...
  сите 75 | | | веќе видена

  Ноќеска десет минути пред еден часот во СВР Охрид пријавено е дека во клуб на улицата „Коста Абраш“ во Охрид, 25-годишно лице од Охрид влегол и извадил нож, по ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Вакцинирањето против сезонски грип во Центар за јавно здравје Охрид и подрачните единици во Струга и Дебар е во полн ек. Во првата недела во епидемиолошките ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Од МВР информираат дека завчера, во водите на Охридското и Преспанското Езеро, во два одвоени случаи, полициски службеници пронашле и одзеле вкупно 19 рибарски ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Националните установи „Охридско лето“ и Македонската опера и балет се вклучуваат во акцијата за помош на младата Сара Настеска од Охрид со изведба на детската ...
  сите 35 | | | веќе видена

  Тензичниот натпрервар од Третата фудбалска лига Југозапад помеѓу Сатеска и лидерот на табелата ГФК Охрид Лихнидос што се одигра изминатиот викенд во селото ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Бројот на згрижувачки семејства во Охрид и понатаму е мал. Изминативе десет години во процесот на згрижување се вклучени три семејства, а уште две покажале ...
  сите 9 | | | веќе видена