Охрид

  во

  СВР Охрид поднесе кривична пријава против П.Т.(25) и друго непознато лице поради постоење основи на сомнение за сторени 12 кривични дела од кои шест „тешки ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Менаџментот на јавното претпријатие „Билјанини Извори“ денес на вработените во градинката „Билјана“ им предаде донација во вредност од 60.000 денари. Вршителот ...
  сите 4 | | | веќе видена

  СВР Охрид поднесе кривична пријава против П.Т.(25) од Прилеп и друго непознато лице поради постоење основи на сомнение за сторени 12 кривични дела (шест тешки ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Во рамки на одбележување на големиот верски празник Богојавление-Водици и Денот на рибарите, Црвен крст Охрид е вклучен со низа активности од областа на ...
  сите 148 | | | веќе видена

  Идентитетот и културното наследство се клучни фактори за развој на туризмот. Државите треба да најдат начин преку промоција на својата историја и традиција да ...
  сите 7 | | | веќе видена

  СВР Охрид поднесе кривична пријава против П.Т.(25) од Прилеп и друго непознато лице поради постоење основи на сомнение за сторени 12 кривични дела (шест тешки ...
  сите 19 | | | веќе видена

  На улицата „Партизанска“ во Охрид, вчера, во 3 часот, нарушен бил јавниот ред и мир со тепачка помеѓу две лица од охридското село Горно Лакочереј. Во обид да ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Општина Охрид го изгради долгоочекуваниот стационар за кучиња скитници, се чека уште на дозволата за работа што ја издава Агенцијата за храна и ветеринарство ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Од железничката станица во Скопје до Меѓународниот аеродром да се патува со воз, предвидено е со владината Национална транспортна стратегија за периодот до ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Ова е предвидено во Националната транспортна стратегија што ја донесе Владата на предлог на Министерството за транспорт и врски, а која денеска ја презентираше ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Околу 104 активности ќе се реализираат во транспортната мрежа во Македонија до 2030 година. За реализација на овие проекти предвидено е да се потрошат околу ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Скопје/Охрид, 18. јануари 2019 (ИНПРЕС) – Познатиот охридски гитарист Владимир Четкар, во среда, на 23-ти јануари ќе одржи концерт во скопска „Станица 26“. – ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Охрид, 18. јануари 2019 (ИНПРЕС) – Марино Гогов од Охрид и Викторија Робевска од Битола се добитници на вредните награди во рамките на денешното извлекување на ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Охрид, 18. јануари 2019 (ИНПРЕС) – Во рамки на одбележување на големиот верски празник Богојавление-Водици и Денот на рибарите, Црвен крст Охрид и годинава е ...
  сите 148 | | | веќе видена