Охајо

  во

   Леброн Џејмс е американски професионален кошаркар којшто стана славен веднаш штом влезе во НБА лигата. Дали сте знаеле дека подеднакво добро може да ги ...
  сите 80 | | | веќе видена

  Огромна зимска бура го погоди источниот дел на САД, при што загинаа најмалку осум лица. Мешавина на дожд, снег и мраз вчера остави пустош од југот до до ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Огромна зимска бура го погоди источниот дел на САД, при што загинаа најмалку осум лица. Мешавина на дожд, снег и мраз вчера остави пустош од југот до до ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Огромно зимско невреме го погоди источниот дел на САД, при што загинаа најмалку осум лица. Мешавина на дожд, снег и мраз вчера остави пустош од југот до до ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Огромна зимска бура го погоди источниот дел на САД, при што загинаа најмалку осум лица.Мешавина на дожд, снег и мраз вчера остави пустош од југот до до ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Џенифер Крамблет и нејзината партнерка Аманда Зинкон решиле да имаат бебе, па ја посетиле банката за сперма во Охајо. Тие можеле да бираат каков маж сакаат да ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Тој е веќе ѕвезда, светска кошаркарска ѕвезда... Осумнаесетгодишниот Зајон Вилијамсон, студент на прославениот Дјук Универзитет, доминира на почетокот на ...
  сите 80 | | | веќе видена

  Дури осум лица, на возраст од 16 до 44 години беа пронајдени мртви во различни куќи на една фарма за марихуана во американската сојузна држава Охајо, по што е ...
  сите 6 | | | веќе видена