Одделението

  во

  Траса на движење на натпреварувачите ќе почне од улицата „Самоилова“ (Музеј на современа уметност) долж улицата „Лазар Личеноски“ (круг околу Скопско кале) до ...
  сите 38 | | | веќе видена

  Во организација на Велосипедската федерација на Македонијам, утре од 11 до 14 часот ќе се одржи велосипедска трка „Трофеј Кале 2018“. Траса на движење на ...
  сите 38 | | | веќе видена

  Тројца од нив одбиле да подлежат на алкотестирање. Како што соопшти денеска МВР, се работи за зајакната акциска контрола за откривање возачи кои управуваат со ...
  сите 71 | | | веќе видена

  Американската компанија за електричи возила Tesla остана без уште еден раководител. Потпретседателот на одделението за глобалниот синџир за набавка Лајам ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Зајакната акциска контрола за откривање возачи кои управуваат со возило под дејство на алкохол во Скопје во текот на минатата вечер. Одделението за безбедност ...
  сите 71 | | | веќе видена

  Одделението за безбедност на патниот сообраќај при Секторот за внатрешни работи Скопје на 21/22.09 .2018 година во периодот од 23.00 до 05.00 часот спроведе ...
  сите 71 | | | веќе видена