ОБСЕ

  во

  Кејт Мари Бурнс ќе биде нова амбасадорка на САД во Македонија. Нејзината номинација од претседателот Доналд Трамп ќе треба да биде одобрена од Сенатот на САД. ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Македонија ќе добие нов американски амбасадор. На местото на актуелниот амбасадор Џес Бејли од Атина доаѓа Кејт Мери Брнс, каде од лани е заменик амбасадорка. ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Белата Куќа ја потврди веста за новата американска амбасадорка во Македонија објавена пред 8 дена од страна на expres.mk. Американскиот претседател, Доналд ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Американскиот претседател, Доналд Трамп ја предложи Кејт Мери Брнс за нов амбасадор на САД во Македонија. Taa треба да дојде на местото на сегашниот амбасадор ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Американскиот претседател, Доналд Трамп ја номинираше Кејт Мери Бирнс за иден амбасадор на САД во Република Македонија. Веста за нејзиното номинирање на ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Американскиот претседател, Доналд Трамп ја предложи Кејт Мери Брнс за нов амбасадор на САД во Македонија. Taa треба да дојде на местото на сегашниот амбасадор ...
  сите 22 | | | веќе видена