ОБСЕ

  во

  Специјалното јавно обвинителство има многу докази дека лицата кои се обвинети во случајот „Тврдина-Таргет“ прислушувале и тоа ќе го докажеме пред суд, изјави ...
  сите 107 | | | веќе видена

  Многу од обвиненијата од Специјалното јавно обвинителство (СЈО) кон крајот на јуни 2017 година се потврдени пет-шест месеци подоцна што укажува дека е предолго ...
  сите 107 | | | веќе видена

  Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева исончана денеска присуствуваше на настан организиран од ОБСЕ. Јанева е тазе вратена од море, а неофицијално, ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Како може за судењето за организираниот напад на Собранието на 27 април 2017 во Основниот суд Скопје 1 да се закажат 55 рочишта однапред, а за толку обемен ...
  сите 108 | | | веќе видена

  Скоро 2768 гласачи на 29 септември ќе може да гласаат на претстојниот референдум. Од Државната Изборна комисија денеска ги објавија земјите во кои живеат ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Албанскиот претседател Илир Мета првпат го изнесе својот став во врска со големата дебата околу прашањето за промена или не на границите на Косово. Во интервју ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Специјалната обвинителка Катица Јанева, на презентацијата на ОБСЕ оцени дека ВМРО-ДПМНЕ најкомотно ги воделе телефонските разговори во периодот од 2008 до 2015 ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Фото: Фактор Специјалното јавно обвинителство во моментов води 12 истраги, истакна главната обвинителка Катица Јанева, реферирајќи за првиот преоден извештај ...
  сите 107 | | | веќе видена

  Специјалното јавно обвинителство има многу докази дека лицата кои се обвинети во случајот „Тврдина-Таргет“ прислушувале и тоа ќе го докажеме пред суд, изјави ...
  сите 32 | | | веќе видена

  Скопје, 29 август 2018 (МИА) - Специјалното јавно обвинителство има многу докази дека лицата кои се обвинети во случајот „Тврдина-Таргет“ прислушувале и тоа ќе ...
  сите 34 | | | веќе видена

  Специјалното јавно обвинителство има многу докази дека лицата кои се обвинети во случајот „Тврдина-Таргет“ прислушувале и тоа ќе го докажеме пред суд, изјави ...
  сите 36 | | | веќе видена

  142 лица се обвинети во предметите на СЈО, а најчесто дело за кое се гонат е злоупотреба на службената положба и овластување – стои во првиот преоден извештај ...
  сите 41 | | | веќе видена

  ВМРО-ДПМНЕ најкомотно ги воделе телефонските разговори во периодот од 2008 до 2015 година додека траело незаконското прислушување во Управата за безбедност и ...
  сите 42 | | | веќе видена

  Албанскиот претседател Илир Мета првпат го изнесе својот став во врска со големата дебата околу прашањето за промена или не на границите на Косово. Во интервју ...
  сите 26 | | | веќе видена