ОБСЕ

  во

  Предлог-законските решенија за јавното обвинителство и за Советот на јавните обвинители биле тема на денешната средба на јавниот обвинител на Република ...
  сите 17 | | | веќе видена

  На средбата, како што соопшти ЈОРМ, присуствувале и Нинослав Василевиќ, раководител на Отсек за демократско владеење и општествена кохезија и Елена ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Претставникот на Организацијата за безбедност и соработка во Европа (ОБСЕ) за слобода на медиумите, Арлем Дезир денеска изрази загриженост во врска со новиот ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Предлог-законските решенија за јавното обвинителство и за Советот на јавните обвинители биле тема на денешната средба на јавниот обвинител на Република ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Министерот за локална самоуправа Сухејл Фазлиу имаше состанок со новиот шеф на Мисијата на ОБСЕ, амбасадорот Клеменс Која.На состанокот, министерот Фазлиу на ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Претставникот на ОБСЕ за слобода на медиумите, Харлем Десир, денеска изрази загриженост во врска со објавувањето на новиот систем за регистрација на 44 ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Предлог-законските решенија за јавното обвинителство и за Советот на јавните обвинители биле тема на денешната средба на јавниот обвинител на Република ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Обвинителката Вилма Рускоска го испраша загрозениот сведок, тој со одговори и на прашањата на адвокатите. Но, не се знае што кажал во судница на главната ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Два дена во кои ќе се уредува јавен простор, ќе се играат друштвени игри и ќе се одржат интерактивни работилници ќе се одржат во Битола на 19 и 20 октомври, во ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Охрид, 16. октомври, 2018 (ИНПРЕС) – Заменик-министерот за внатрешни работи Агим Нухиу учествува на меѓународна конференција „Профилирање и идентификација на ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Со гаранција од околу 300.000 евра пратеникот Љубен Арнаудов излегува од домашен притвор, потврдија од Апелација. Утринава кривичен го ослободи и пратеникот ...
  сите 107 | | | веќе видена

  Хелсиншкиот комитет за човекови права на Република Македонија ја смета за незаконска одлука на судечкиот совет на Кривичниот суд за исклучување на јавноста од ...
  сите 129 | | | веќе видена

  Хелсиншкиот комитет за човекови права на Република Македонија ја смета за незаконска одлука на судечкиот совет на Кривичниот суд за исклучување на јавноста од ...
  сите 41 | | | веќе видена

  На денешното рочиште за предметот „27 април“, кој се води пред Основниот суд Скопје 1 Скопје, а на кое рочиште требаше да се распраша заштитениот сведок на ...
  сите 42 | | | веќе видена

  Соопштение на Хелсиншкиот комитет: На денешното рочиште за предметот „27 Април“ кој се води пред Основниот суд Скопје 1 Скопје, а на кое рочиште требаше да се ...
  сите 94 | | | веќе видена