ОБСЕ

  во

  Државната изборна комисија (ДИК) денеска ќе одржи седница на која ќе ги разгледува и усвои барањата за добивање овластувања за набљудување на референдумот ...
  сите 63 | | | веќе видена

  Референдумот на 30 септември е пред колапс, објавува порталот „ОхридСкај“ која дошла до официјални анкети на ОБСЕ, кои се однесуваат околу излезеноста. Како ...
  сите 79 | | | веќе видена

  Пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ, Влатко Ѓорчев, престојува во официјална посета на Британскиот парламент, при што оствари средби со високи политички претставници. ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Пратеникот Влатко Ѓорчев деновиве престојува во официјална посета на Британскиот парламент, при што оствари средби со високи политички претставници. Ѓорчев ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Пратеникот Влатко Ѓорчев деновиве престојува во официјална посета на Британскиот парламент, каде оствари средби со високи политички претставници.Ѓорчев, како ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Ѓорчев, како што соопштија од ВМРО-ДПМНЕ, се сретна со Мартин Викерс, пратеник во Британскиот парламент, со Лордот Боунс, кој е потпретседател на Собранието на ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Пратеникот Влатко Ѓорчев деновиве престојува во официјална посета на Британскиот парламент, каде оствари средби со високи политички претставници. Ѓорчев, како ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Пратеникот Влатко Ѓорчев деновиве престојува во официјална посета на Британскиот парламент, при што оствари средби со високи политички претставници. Ѓорчев ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Пратеникот Влатко Ѓорчев деновиве престојува во официјална посета на Британскиот парламент, при што оствари средби со високи политички претставници. Ѓорчев ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Пратеникот Влатко Ѓорчев деновиве престојува во официјална посета на британскиот Парламент, каде што оствари средби со високи политички претставници.Ѓорчев ...
  сите 52 | | | веќе видена

  Откако шведските избори прв пат беа набљудувани од страна на Организацијата за безбедност и соработка во Европа (ОБСЕ), набљудувачите изразија шокираност од ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Вес Мичел, познатиот помошник државниот секретар на САД за Европа и Евроазија, по гостувањето на американскиот сенатор Рон Џонсон, в четврток пристигнува во ...
  сите 88 | | | веќе видена