ОБСЕ

  во

  По што ќе остане запаметен овој пратенички состав. Дали по крвавите сцени, претепаните пратеници, тензичните седници на раб на инциденти или ноќните седници за ...
  сите 107 | | | веќе видена

  Дали техничкиот премиер Оливер Спасовски која бараше разрешување на Рашела Мизрахи од министерската позиција во министерството за труд и социјлана политика, ќе ...
  сите 452 | | | веќе видена

  Дали техничкиот премиер Оливер Спасовски кој бараше разрешување на Рашела Мизрахи од министерската позиција во министерството за труд и социјална политика, ќе ...
  сите 452 | | | веќе видена

  По разрешувањето на Мизрахи: ВМРО-ДПМНЕ нема да кандидира нов министер за труд и социјална политика? Извори блиски до ВМРО-ДПМНЕ за Курир брифираат дека ...
  сите 452 | | | веќе видена

  Дали техничкиот премиер Оливер Спасовски која бараше разрешување на Рашела Мизрахи од министерската позиција во министерството за труд и социјлана политика, ќе ...
  сите 452 | | | веќе видена

  Дали техничкиот премиер Оливер Спасовски која бараше разрешување на Рашела Мизрахи од министерската позиција во министерството за труд и социјлана политика, ќе ...
  сите 452 | | | веќе видена

  Во разговор на Телма политичкиот аналитичар Патар Арсовски вели дека измените на Изборниот законик се мини политичка победа на ДУИ. „Со прекројувањето на ...
  сите 39 | | | веќе видена

  Со 75 гласа „за“, Собранието, ги измените на изборниот законик кои предвидуваат прекројување на шестата изборна единца. Имено, според сега веќе усвоените ...
  сите 39 | | | веќе видена

  Апсолутно никогаш Изборниот законик не бил услов за кој било друг закон да биде усвоен во ова Собрание, туку тоа беа сосема паралелни процеси кои се одвиваа со ...
  сите 1038 | | | веќе видена

  Откако во раните утрински часови парламентарното мнозинство на СДСМ на предлог на Оливер Спасовски ја разреши техничката министерка за труд и социјална ...
  сите 452 | | | веќе видена

  По разрешување, се огласи техничката министерката Рашела Мизрахи од ресорот труд и социјална политика.- Дозволете ми да им се заблагодарам на сите граѓани на ...
  сите 452 | | | веќе видена

  Пратеникот од ДУИ, Артан Груби порача дека сите кои мислат на европската иднина треба да гласаат за законот за ЈО. „Веќе не се преговара, оние кои ќе гласаат ...
  сите 1038 | | | веќе видена

  Туку тоа беа сосема паралелни процеси кои се одвиваа со месеци наназад и со волја и ангажмам на сите политички партии, истакна денеска пратеникот на ДУИ, Артан ...
  сите 1038 | | | веќе видена

  Пратеникот на СДСМ Костадин Костадинов на денешната прес – конференција во Собранието ги повика пратениците од сите пратенички групи, како што рече, да се ...
  сите 1038 | | | веќе видена

  Апсолутно никогаш Изборниот законик не бил услов за кој било друг закон да биде усвоен во ова Собрание, туку тоа беа сосема паралелни процеси кои се одвиваа со ...
  сите 1038 | | | веќе видена

  Со задоцнување од еден час, започна собраниската седница на која првично беше планирано да се гласа за законот за јавно обвинителство кое беше прва точка на ...
  сите 1038 | | | веќе видена

  Пратеникот на СДСМ Костадин Костадинов на денешната прес – конференција во Собранието ги повика пратениците од сите пратенички групи, како што рече, да се ...
  сите 1038 | | | веќе видена