Обрван

  во

  Ракометната федерација на Македонија му се заблагодари на Раул Гонзалез за придонесот за македонската репрезентација и двете страни спогодбено го раскинаа ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Заврши уште една селекторската епизода кога станува збор за македонската ракометна репрезентација, овојпат со Раул Гонзалес во главна улога како предводник на ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Ракометната федерација на Македонија му се заблагодари на Раул Гонзалез за придонесот за македонската репрезентација и двете страни спогодбено го раскинаа ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Македонија попладнево ќе има шеста увертира на Светските ракометни првенства, сите под водство на различни селектори. По дебито во 1999 година под водство на ...
  сите 61 | | | веќе видена

  Селекторот Раул Гозналес беше без својот помошник, Роберто Парондо на клупата на македонската репрезентација на вечерашниот прв контролен натпревар со Србија ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Среќен сум што пак сум дома и што имам можност да го водам клубот што ми прирасна за срцето. Не сум магионичар што за два дена ќе направи чуда, но можам да ...
  сите 15 | | | веќе видена