Образование

  во

  Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев, носител на листата на кандидати за пратеници во ИЕ 3 на последниот ден од кампања вечерва беше на завршниот ...
  сите 634 | | | веќе видена

  Граѓаните на Македонија на предвремените парламентарни избори ќе можат да гласаат за кандидатските листи на 15 коалиции и партии со вкупно 1.578 кандидати, од ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во вечерашното интервју во емисијата Заспиј ако можеш на телевизија Алфа, потенцираше дека со доаѓање на владата ...
  сите 634 | | | веќе видена

  Уште малку останува, кога ќе се разбудиме мирни, спокојни и со вратена надеж за подобра иднина. Ова го чекавме. За ова останавме и не потклекнавме. За ова ...
  сите 119 | | | веќе видена

  Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во вечерашното интервју во емисијата „Заспиј ако можеш“ на телевизија „Алфа“, потенцираше дека со доаѓање на ...
  сите 634 | | | веќе видена

  Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев, носител на листата на кандидати за пратеници во ИЕ 3 на последниот ден од кампања вечерва беше на завршниот ...
  сите 634 | | | веќе видена

  Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев, носител на листата на кандидати за пратеници во ИЕ 3 на последниот ден од кампања вечерва беше на завршниот ...
  сите 634 | | | веќе видена

  Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев, носител на листата на кандидати за пратеници во ИЕ 3 на последниот ден од кампања вечерва беше на завршниот ...
  сите 634 | | | веќе видена

  Од последната предизборна трибина на СДСМ од Хераклеја кај Битола, лидерот Зоран Заев испрати победничка порака дека заедно со граѓаните во следните четири ...
  сите 452 | | | веќе видена

  Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев, носител на листата на кандидати за пратеници во ИЕ 3 на последниот ден од кампања вечерва беше на завршниот ...
  сите 634 | | | веќе видена

  „Ги повикувам сите в среда да го заокружат бројот 7, затоа што тоа ќе значи влез во Парламентот на пратеници кои нема да влезат во калапот на таканаречените ...
  сите 41 | | | веќе видена

  На вчерашното претставување на проектите за млади од изборната програма на ВМРО-ДПМНЕ во општина Гази Баба, присуствуваше потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ и ...
  сите 119 | | | веќе видена

  „Ги повикувам сите в среда да го заокружат бројот 7, затоа што тоа ќе значи влез во Парламентот на пратеници кои нема да влезат во калапот на таканаречените ...
  сите 41 | | | веќе видена

  „Ги повикувам сите в среда да го заокружат бројот 7, затоа што тоа ќе значи влез во Парламентот на пратеници кои нема да влезат во калапот на таканаречените ...
  сите 41 | | | веќе видена

  „Ги повикувам сите в среда да го заокружат бројот 7, затоа што тоа ќе значи влез во Парламентот на пратеници кои нема да влезат во калапот на таканаречените ...
  сите 41 | | | веќе видена