Нури

  во

  Навивачите на Бенфика ја одушевија спортската јавност на натпреварот од Лигата на шампиони против Ајакс на „Амстердам Арена“. Тие развеаја транспарент со ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Во напуштена барака која е пред распаѓање, без струја и вода, и на само 50-тина метри од Инфективната клиника во Скопје веќе две и пол години се обидува да ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Тоа беше негов прв гол во Лигата на шампионите, и одлучи да му посвети на својот поранешен соиграч од Ајакс, Абделхак Нури. Џастин Клајверт стана најмладиот ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Пред него е уште долг пат за да ги докаже своите играчки квалитети, но Џастин Клајверт дефинитивно е голем човек. Кога на почетокот на јули пристигна во Рома ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Во конкуренција за „оскар“ за странски филм е и филмот „Дивата круша“ на турскиот режисер Нури Билге Џејлан, во кој Македонија се јавува како копродуцент, ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Конфлифкот во Авганистан, кој во изминатите седмици повторно се разгори, е на пат да се претвори во најкрвав во светот во 2018 година и покрај надежите за ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Најпрво се мачкаат со зејтин, а пред почетокот на дуелот, традиционално се претставуваат пред публиката. Но, секако не недостасуваа ниту традиционалните ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Втор ден по ред пратениците во Парламентот на Ирак не успеаа да изберат нов спикер, што треба да биде прв чекор кон избор на Владата по изборите што се одржаа ...
  | | веќе видена

  Втор ден по ред пратениците во Парламентот на Ирак не успеаа да изберат нов спикер, што треба да биде прв чекор кон избор на Владата по изборите што се одржаа ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Втор ден по ред пратениците во Парламентот на Ирак не успеаа да изберат нов спикер, што треба да биде прв чекор кон избор на Владата по изборите што се одржаа ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Вчера во повеќето првенства во Европа беше последен ден од преодниот рок, кој донесе неколку интересни трансфери. Меѓутоа со оглед на фактот дека во англиската ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Турскиот репрезентативец, Нури Сахин пред неколку години беше еден од најбараните фудбалери на светот и направи трансфер во Реал Мадрид. Плејмејкерот блесна во ...
  сите 86 | | | веќе видена