НТВ

  во

  Веќе осми пат за еден месец на небото се случува средба меѓу американски и руски летала. Сега инцидентот се случил во меѓународен воздушен простор во близина ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Руски борбени авиони Су-27 пресретнаа американски бомбардери Б-52Х и шпионски авион над Балтичкото море, соопшти руското мниистерство за одбрана.Перехват ...
  сите 68 | | | веќе видена

  Силите на противвоздушната одбрана на Русија откриле дејства на стратешките авиони "B-52H" на американското воено воздухопловство и извиднички летала над ...
  сите 69 | | | веќе видена

  Шефот на турската дипломатија Мевлут Чавушоглу синоќа за турската НТВ изјави дека статусот на Аја Софија е прашање на националниот суверенитет. Иистанбулската ...
  | | веќе видена

  Шефот на турската дипломатија Мевлут Чавушоглу синоќа за турската НТВ изјави дека статусот на Аја Софија е прашање на националниот суверенитет. Иистанбулската ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Шефот на турската дипломатија Мевлут Чавушоглу синоќа за турската НТВ изјави дека статусот на Аја Софија е прашање на националниот суверенитет. Истанбулската ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Шефот на турската дипломатија Мевлут Чавушоглу синоќа за турската НТВ изјави дека статусот на Аја Софија е прашање на националниот суверенитет. Истанбулската ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Статусот на Аја Софија, истанбулската црква од 6 век, претворена во џамија и музеј во 1930-тите, е прашање на „национален суверенитет“, рече турскиот министер ...
  сите 8 | | | веќе видена

  „На крајот на краиштата, тоа не е меѓународно прашање. Тоа е прашање на национален суверенитет“, рече Чавушоглу за НТВ, одговарајќи на прашање за тоа дали ќе ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Турскиот министер за надворешни работи Мевлут Чавушоглу го критикуваше извештајот на Стејт департментот, додавајќи дека е „трагикомично САД да коментира ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Турскиот министер за надворешни работи Мевлут Чавушоглу го критикуваше извештајот на Стејт департментот, додавајќи дека е „трагикомично САД да коментира ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Турскиот министер за надворешни работи Мевљут Чавушоглу изјави дека Турција има право да го промени статусот на црквата „Аја Софија“ во Истанбул и да ја ...
  сите 12 | | | веќе видена

  „Република Северна Македонија и оваа година бележи напредок кај слобода на медиумите во извештајот на Репортери без граници. Во споредба со минатата година ...
  сите 50 | | | веќе видена

  „Република Северна Македонија и оваа година бележи напредок кај слобода на медиумите во извештајот на Репортери без граници.Во споредба со минатата година ...
  сите 54 | | | веќе видена

  Прес-конференција, Снежана Калеска -Ванчева, координаторка на Форум на Жени на СДСМ Почитувани граѓани, почитувана јавност, Република Северна Македонија и оваа ...
  сите 54 | | | веќе видена