НСА

  во

  Во седиштето на американската Централна разузнавачка агенција – ЦИА има скулптура на која е впишана тајна шифра. Со неа врвни криптолози се занимаваат веќе со ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Американското Министерство за правда го засили својот случај против основачот на Викиликс со дополнето обвинене кое изнесува нови докази дека Џулијан Асанж ...
  сите 7 | | | веќе видена

  „Искрено, тој ризикува да биде гонет со објавување на тие информации“, предупреди американскиот државен секретар за „Фокс њуз“ пред објавувањето на „Собата ...
  сите 84 | | | веќе видена

  Германија од 1 јули го презема своето 13-то претседателство со Европската унија, можеби најважното во последните 20 години од Унијата. Колумна на Ивор ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Параптечињата, терасите и бетноските ѕидови покрај брегот на Охридското езеро стигнаа и до Антикорупциската комисија која побара од Владата да се одземат ...
  сите 35 | | | веќе видена

  Откако добив прегршт документи од укажувачот, се најдов под надзор и истрага од страна на американската влада, пишува Бартон Гелман Кое време точно го покажува ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Годинава може да возиме по првите 20-тина километри, а целиот автопат Кичево-Охрид треба да биде пуштен во употреба како што беше и финалниот ветен рок, ...
  сите 57 | | | веќе видена

  Поранешниот вработен во ЦИА Едвард Сноуден поднел документи за да ја продолжи дозволата за престој во Русија за уште три години, изјави неговиот адвокат ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Поранешниот вработен во ЦИА, Едвард Сноуден, поднел документи за да ја продолжи дозволата за престој во Русија за уште три години, изјави неговиот адвокат ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Поранешниот вработен во ЦИА Едвард Сноуден поднел документи за да ја продолжи дозволата за престој во Русија за уште три години, изјави неговиот адвокат ...
  сите 12 | | | веќе видена